در ایران برای نخستین بار... دو بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی قرارگاه مقابله با کروناویروس وزارت بهداشت ایران، اعلام کرد که اولین بیمار مبتلا به کرونا، پس از بهبود از بخش آی سی یو در بیمارستان مسیح دانشوری به بخش ایزوله منتقل شده است. غلامرضا معصومی یکی از پزشکان بیمارستان فیروزگر تهران نیز ساعاتی پس از این خبر، در اینستاگرام خود از بهبود و ترخیص یک مبتلای دیگر به کرونا در این بیمارستان خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، دوشنبه 24 فوریه 2020، کیانوش جهانپور، درباره وضعیت این بیمار 25 ساله پس از ابتلا به کرونا ویروس، گفت: «وضعیت این بیمار بهبود یافته و از بخش آی سی یو به بخش ایزوله منتقل شده است».
او تاکید کرد که این بیمار هنوز تحت «مراقبت» است و هنوز از بیمارستان «مرخص» نشده است.

غلامرضا معصومی یکی از پزشکان بیمارستان فیروزگر تهران نیز در صفحه اینستاگرام خود از بهبود و ترخیص یک مبتلای دیگر به کرونا در این بیمارستان خبر داد. این شخص دومین فرد بهبودیافته از این بیماری در ایران است.

در حالی که پس از شیوع بیماری کرونا در چین، بسیاری از پروازها از نقاط مختلف دنیا به این کشور ممنوع شد، پرواز هواپیماهای ایران به چین متوقف نشد و ایران اولین کشور در خاورمیانه شد که ویروس کرونا در آنجا شیوع پیدا کرد.

از سوی دیگر اطلاعات و آمار ضدونقیضی درباره انتشار این بیماری توسط مسئولان در ایران منتشر می‌شود، در حالی که خبرگزاری ایسنا گزارش داد که سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، از ابتلای 47 نفر در این کشور به کرونا و فوت 12 نفر بر اثر این بیماری خبر داده است، به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه عملکرد دولت برای مواجهه با ویروس کرونا صفر بود، گفت: «در حال حاضر پرستاران لباس مناسب قرنطینه ندارند و با ترس و دلهره به بیماران رسیدگی می‌کنند».

او در ادامه از فوت روزانه 10 نفر در قم بر اثر کرونا و جان باختن 50 نفر در اثر این بیماری در این شهر خبر داد.

او وزیر بهداشت ایران را در این قضیه مقصر دانست و گفت: «در جلسه غیرعلنی از وزیر بهداشت درخواست کردم که قم را قرنطینه کند و حتی با وی دعوا کردم که چرا به مردم دروغ می‌گویید، زیرا شرایط اینگونه که به نمایندگان می‌گویید نیست و وضعیت قم بحرانی تر از این صحبت‌ها است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید