در پی زمین لرزه... 8 تن در ترکیه کشته و زیر آوار ماندن چندین تن در غرب ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور ترکیه یک‌شنبه 23 فوریه 2020 از کشته شدن هشت نفر درپی وقوع زلزله، نزدیک مرز ایران خبر داد.

سلیمان صویلو، وزیر کشور ترکیه گفته است که افراد دیگری نیز پس از وقوع زمین لرزه‌ای به بزرگی 5.7 ریشتر در نزدیکی مرز ایران در یکشنبه 23 فوریه، زیر آوار ساختمان‌های ویران شده در جنوب شرقی ترکیه، به دام افتادند، در حالی که گروه‌های نجات به روستاهای آسیب دیده رسیدند.

صویلو افزود: «سه کودک نیز در میان قربانیان این زمین لرزه هستند که مرکز آن چندان دور از سطح زمین نیست».

گزارش‌ها حاکی از آن است که 5 نفر نیز زخمی شدند و 1066 ساختمان نیز دچار فروپاشی شدند.

مرکز زلزله شناسی اروپا مدیترانه اظهار داشت: «زمین لرزه‌ای به بزرگی 5.7 ریشتر، صبح روز یکشنبه 23 فوریه، در منطقه مرزی میان ترکیه و ایران رخ داد، اما یک مقام ایرانی گفت: «هیچ نشانه‌ای فوری از زیان‌های مادی یا جانی، وجود ندارد».

این مرکز افزود: «مرکز این زمین لرزه درعمق پنج کیلومتری سطح زمین قرار دارد».

این مقام ایرانی به تلویزیون دولتی ایران گفت: «تیم‌های نجات به منطقه اعزام شده اند. ما هنوز هیچ خبری مبنی بر خسارت یا از کشته شدن افراد در منطقه دریافت نکردیم که غیرمسکونی بوده و درمنطقه آذربایجان غربی واقع شده است.»

این در حالی است که تلویزیون دولتی ایران به نقل از یک مقام مسئول دیگر گفت: «بروز خسارت جانی ومادی، کاملا محتمل است.»
تلویزیون ترکیه نیز تاکید کرد که «تیم‌های بررسی آسیب، به منطقه اعزام شده اند.» همچنین گزارش‌هایی از فروپاشی ساختمان‌ها در شهر وان ترکیه؛ وجود دارند، اما خبری از قربانیان این زلزله، گزارش نشده است.

ایران و ترکیه که در خطوط اصلی گسل واقع شده اند، از جمله کشورهایی هستند که در برابر زلزله، آسیب پذیرند. زلزله ماه گذشته در شرق ترکیه، باعث کشته شدن بیش از 40 نفر شد، در حالی که وقوع زمین لرزه دیگری در ایران، به منازل مسکونی آسیب رساند، بدون اینکه تلفات جانی در بر داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید