ایران... کرونا دانشگاه‌ها را در تهران و شماری از استان‌ها به تعطیلی کشاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی رضا وهاب‌زاده، مشاور وزارت بهداشت ایران، شنبه شب 22فوریه، اظهار داشت که برای جلوگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا، دانشگاه‌ها در تهران و تعدادی از استان‌های کشور، بسته شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا، وهاب‌زاده گفت: «تمام دانشگاه‌های استان‌های تهران، البرز، قزوین، استان مرکزی، قم، همدان، اصفهان، گیلان و مازندران تا پایان هفته، تعطیل خواهند بود».

براساس گزارش دولتی ایران، شنبه شب (22 فوریه 2020) ششمین مورد ابتلا به کرونا در ایران ثبت گردید که بالاترین رکورد ابتلاء در خارج از کشور چین بوده و بدین ترتیب، شمار مبتلایان ایران به 28 مورد رسید.

بیشتر موارد ابتلاء به کرونا در شهر قم، 120 کیلومتری جنوب تهران مشاهده شده، تا جایی که مسئولان بهداشت این شهر، پنجشنبه گذشته، خواستار تعلیق همه مجالس مذهبی در قم شدند.

به گفته یک مقام مسئول نظارت برپروازها در روز شنبه 22 فوریه، پروازهای زیارتی به عراق به دلیل ترس از ابتلاء به ویروس کرونا، به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش خبرگزاری عراق، مقامات این کشور روز پنجشنبه اعلام کردند، عبور زائران ایرانی از طریق گذرگاه‌های مرزی به عراق، به دلیل نگرانی از گسترش این بیماری به مدت سه روز، ممنوع شده است.

این تصمیم پس از آن صادر شد که خطوط هوایی عراق تصمیم به توقف پروازهای خود به ایران گرفت.

شایان ذکر است که ویروس کرونا برای نخستین بار در چین مشاهده شد، اما به شکل فزاینده‌ای درشمار زیادی از کشورها، انتشار یافت.

شمار تلفات ناشی از ویروس کرونا در چین در روز یکشنبه 23 فوریه، پس از اعلام مرگ 97 نفر، (همه آنها به جز یک نفر در استان هوبی، کانون این ویروس)، به 2442 رسید و کمیته بهداشت ملی چین، ثبت 648 مورد جدید ابتلاء را تأیید کرده است.

بیشترین آمار مرگ و میر و ابتلاء به ویروس کرونا در ووهان، مرکز استان هوبی، است که ویروس برای اولین بار در دسامبر گذشته در این منطقه مشاهده شد. به گفته کمیته بهداشت چین، مجموع موارد ابتلاء به ویروس در چین، به 76936 مورد رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید