28 مورد ابتلاء به کرونا در ایران... اخبار ضد و نقیض در مورد ابتلای یک مقام رسمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز شنبه 22 فوریه، 10 مورد جدید از ابتلاء به ویروس کرونا و مرگ یکی از این مبتلایان ثبت شده که بدین ترتیب، شمار افراد مبتلا به 28 مورد و آمار مرگ به 5 مورد رسید.

وزارت بهداشت ایران پیشتر اعلام كرده بود كه 18 مورد تائید شده از ابتلائ به ویروس كرونا از مجموع 300 مورد مشكوك و 4 مورد مرگ، در ایران ثبت شده است.

وی همچنین تأیید كرد كه مقامات ذیربط، تیم های بهداشتی را در 36 گذرگاه مرزی مستقر كرده اند تا افراد مبتلا و موارد مشکوک را تشخیص دهند

سخنگوی وزارت بهداشت درارتباط با اتهام های مطرح شده در مورد پنهان سازی شمار حقیقی مبتلایان به کرونا، افزود: ما هیچ خبری را در رابطه با افراد مبتلا به کرونا مخفی نمی کنیم.

اخبار ضد و نقیض در مورد ابتلای یک مسئول

رویترز به نقل از تلویزیون ایران گزارش کرده که ابتلای یک مقام مسئول ایرانی به ویروس کرونا، تائید شده است.

این فرد مرتضی رحمان زاده، رئیس شهرداری منطقه 13 تهران نام دارد که عوارض ابتلاء به ویروس در وی مشاهده شده و روز گذشته در بیمارستان، بستری شد.

این در حالی است که به گزارش خبرگزاری فارس ( وابسته به سپاه )، استانداری تهران، خبر ابتلای یکی از مسئولان خود را نفی کرده و خاطر نشان نمود که وی بشدت سرما خورده و به دلیل عفونت ریوی در حال معالجه در بیمارستان است.

این خبرگزاری به نقل از کیانوش جعفری، مدیر کل روابط عمومی شهرداری تهران نوشت که اخبار انتشار یافته درمورد ابتلای رئیس شهرداری، صحت ندارد و وی دو هفته است که بخاطر سرماخوردگی شدید و عفونت ریوی در بیمارستان بستری شده اما درحال حاضر حال عمومی ایشان خوب بوده و مشکلی ندارد.

مرگ مبتلایان و اتهام به پنهان سازی 4 مورد مرگ

مسئولان اموردر ایران روز گذشته اعلام داشتند که شمار افراد مبتلا به کرونا در کشور به 13 مورد رسیده و 4 مورد مرگ نیز گزارش شده است.

این در حالی است که در فضای آکنده از نگرانی های فزاینده در مورد احتمال سرپوش گذاشتن دولت ایران بر شمار حقیقی موارد ثبت شده ابتلاء به ویروس كرونا، یکی از نمایندگان مجلس، این شکل از رفتار مسئولان کشور را به باد انتقاد گرفت.

محمود صادقی،نماینده جنجالی مجلس، در توئیت خود گفته است که پس از سرپوش نهادن به قتل شهروندان در حوادث وحشتناک آبان گذشته و پس از سه روز دروغ پردازی پیرامون سقوط هواپیمای اوکراینی، اکنون نوبت به سرپوش گذاری بر شیوع ویروس کرونا رسیده است.

گفتنی است ویروس کرونای جدید برای نخستین بار در چین مشاهده شد و سپس به شمار زیادی از کشورها رسید و اخبار کنونی حاکی از رسیدن این ویروس به تعدادی از شهرهای ایران است.

چین شبنه 22 فوریه اعلام کرد که سرزمین اصلی چین، 397 مورد تازه از ابتلاء به کرونا را در روز جمعه 21 فوریه ثبت کرده که در مقایسه با آمار ثبت شده در پنجشنبه، 889 مورد کاهش داشته است.

بدین ترتیب مجموع موارد ابتلاء به کرونا در سرزمین اصلی چین تا این لحظه به 76288 مورد رسیده است.

شمار مرگ مبتلایان در خاک چین تا پایان روز جمعه 21 فوریه، 2345 مورد بوده است.

در منطقه هوبی ، کانون اولیه انتتشار ویروس، 106 مورد تازه مرگ ثبت شده که 90 مورد آن در شهر ووهان، مرکز هوبی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید