نماینده مجلس ایران: شاهد پنهان سازی جدید در مورد شیوع کرونا در شهرهای خود هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در فضای آکنده از نگرانی های فزاینده در مورد احتمال سرپوش گذاشتن دولت ایران بر شما تعداد حقیقی موارد ثبت شده ابتلای به ویروس كرونا ، یکی از نمایندگان مجلس، این شکل از رفتار مسئولان کشوررا به باد انتقاد گرفت.

محمود صادقی،نماینده جنجالی مجلس، در توئیت خود گفته است، پس از پش نهادن به قتل شهروندان در حوادث وحشتناک آبان گذشته و پس از سه روز دروغ پردازی پیرامون سقوط هواپیمای اوکراینی ، اکنون نوبت به سرپوش گذاری بر شیوع ویروس کرونا رسیده است.

شیوع ویروس در تمامی شهرها

خبرگزاری ایران روزجمعه 21 فوریه، به نقل از مینو محرر، یکی از مسئولان وزارت بهداشت ایران نوشت که ویروس کرونا، در بسیاری از شهرهای ایران انتشار یافته است.

به گفته وی بر اساس گزارش‌های موجود، شیوع کرونا از شهرقم آغاز شد و به دیگر شهرها از جمله تهران، بابل ، اراک، رشت نیز انتقال یافته و محتمل است که به تمامی شهرهای ایران، رسیده باشد.

مسئولان ذیربط ایرانی همچنین تاکید دارند، 13 مورد تازه از ابتلاء به ویروس مشاهده شده که دو تن از آنها فوت کردند. این در حالی است که جهات ذیربط، روز شنبه 22 فوریه، مرگ یک مسئول دولتی در اثر ابتلاء به کرونا را اعلام کردند.

مرگ دو نفر

سخنگوی وزارت بهداشت ایران پنجشنبه گذشته، در پی اعلام دو مورد مرگ مبتلایان، ثبت سه مورد تازه از ابتلاء به ویروس کووید-19 در ایران را اعلام کرده و افزود: «مجموع موارد ثبت شده، 5 مورد بوده که 4 مورد در شهر قم (شامل یک مورد مرگ)و مورد تازه ای در شهر اراک در جنوب قم است».

رسانه‌های داخلی نیز چهارشنبه گذشته پس از اعلام اولین موارد ابتلاء به کرونا (2 نفر) در ایران، مرگ دو فرد مسن از اهالی قم را در اثر ابتلا به کرونا، اعلام کردند.

علی ربیعی، سخنگوی دولت، پنجشنبه گذشته تاکید کرد که کمیته مبارزه و پیشگیری ویروس کرونا تشکیل شده و دولت، نیازمند اقدامات همه جانبه ( مقامات ذیربط ) وهمکاری هم وطنان است.

این در حالی است که فعالان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی، مسئولان امر را به پنهان کردن حقایق مربوط به شیوع کرونا و شمار واقعی افراد مبتلاء، به هدف بسیج مردم برای مشارکت در انتخابات روز جمعه 2 اسفند، متهم می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید