اخبار ضدونقیض ابتلای شهردار منطقه 13 تهران به کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اخبار ضدونقیض درباره ابتلای شهردار منطقه 13 تهران به ویروس کرونا منتشر شده است، در حالی که برخی رسانه‌ها از مثبت بودن آزمایش کرونا شهردار منطقه 13 تهران خبر دادند این موضوع توسط مدیر روابط عمومی این سازمان تکذیب شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رکنا، شنبه 22 فوریه 2020، در حالی که مرتضی رحمان‌زاده، شهردار منطقه 13 شهرداری تهران به دلیل بیماری و علائمی مشابه کرونا در بیمارستان بستری شد، روز سه‌شنبه محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، برای دیدار مردمی منطقه 13 را انتخاب کرد و با برخی از اعضای شورای شهر به این منطقه رفت. در این مراسم شهردار منطقه با ماسک حاضر شده بود.

بر اساس این گزارش، رحمان‌زاده با مراجعه به بیمارستان عرفان سعادت آباد بستری شد و پس از آن، آزمایش کرونا وی را برای بررسی‌های بیشتر به بیمارستان مسیح دانشوری (محل قرنطینه بیماران کرونایی تهران) ارسال کردند.

امید محدث، معاونت مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا ضمن رد کردن مثبت بودن آزمایش رحمان‌زاده، گفت: «شهردار منطقه 13 علائم کرونا داشته و روز گذشته خود را به بیمارستان معرفی کرده است. او در حال حاضر آزمایش داده و منتظر پاسخ این آزمایش است».

همچنین کیانوش جعفری مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 13 درباره خبر منتشر شده در فضای مجازی درباره ابتلای مجتبی رحمان‌زاده شهردار این منطقه به کرونا اظهار کرد: «آقای رحمان‌زاده از دو هفته پیش گرفتار سرماخوردگی شدید بوده و به علت ناراحتی ریوی در بیمارستان بستری شده است».

او در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس افزود: «در حال حاضر حال عمومی وی خوب است و مشکل خاصی ندارد».

جعفری خاطرنشان کرد: «اینکه گفته می‌شود شهردار منطقه مبتلا به کرونا است، صحت ندارد».

مرگ چهار نفر ظرف 48 ساعت در ایران، هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت را در پی داشت. بر اساس آخرین آمار اعلام شده، ابتلای 18 نفر دیگر نیز به این ویروس تایید شده است. نخستین موارد ابتلا به این بیماری در قم گزارش شد که منشا آن کارگران چینی حاضر در این شهر است که ناقل این بیماری بودند.

تدروس ادهانون، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی گفته است: «پنجره فرصت برای مهار ویروس هنوز باز است اما فرصت‌های ما کمتر می‌شود و نیاز است که به سرعت و قبل از بسته شدن همه دریچه‌ها اقدام شود».

او هشدار داد که این بیماری ممکن است به همه جا گسترش پیدا کند.

به گفته دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، «موارد ابتلا به این بیماری در خارج چین اگرچه کم است اما این که موارد ابتلا به ووهان چین مرتبط نیست بسیار نگران کننده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید