فرمانده سپاه پاسداران: شرایط تا کنون برای نابودی اسرائیل فراهم نبوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چند روز پس از حمله اسرائیل به مراکز آن در مجاورت فرودگاه دمشق، تاکید دارد که شرایط کنونی برای مقابله با اسرائیل، نامناسب است.

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران ایران، عصر دوشنبه 17 فوریه در مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت: «امکانات زیادی برای نابودی اسرائیل وجود دارد اما شرایط تاکنون برای این اقدام مهیا نبوده است.»

وی همچنین افزود: «اسرائیلی‌ها خیلی کوچک‌تر از آمریکایی‌ها هستند، بسیار کوچکتر و در محاسبات ما بسیار ناتوان‌تر و هدف قرار دادن آنها صرفا از ایران نخواهد بود.»

سلامی توضیح بیشتری در این خصوص نداد اما تجربیات گذشته نشان می‌دهد که هدف قرار دادن اسرائیل، عملا از طریق گروه‌های وابسته به ایران نظیر حزب الله لبنان خواهد بود. لبنان کشوری است که هم اکنون در شرایط بسیار دشوار اقتصادی قرار داشته و جنبش مردمی هم در اعتراض به فساد مسئولان و سیاست‌های اقتصادی آنها، ادامه دارد.

بنا بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، اسرائیل در 14 فوریه، برخی از سایت‌های ایرانی را در اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق هدف قرار داد که در نتیجه، 7 نفر از نیروهای رژیم و سپاه پاسداران ایران، کشته شدند. مدیر دیده‌بان حقوق بشر در تماسی با «العربیه» و «الحدث» گفت: «در حملات هوائی شبانه اسرائیل، 3 نفر از عناصر ارتش رژیم سوریه و 4 افسر سپاه پاسداران ایران، کشته شدند.»

رسانه‌های اسرائیلی و یک سایت ردیابی ماهواره ای اسرائیل، تصاویری را منتشر کردند که نشان دهنده میزان خسارت وارد شده به سایت‌های سپاه پاسداران در نزدیکی فرودگاه دمشق بود که هفته گذشته، هدف حملات اسرائیل قرار گرفتند.

کشته شدن سلیمانی

سلامی در مورد کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در سپاه، گفت: «پاسخ ما به قتل سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس (معاون حشد الشعبی) هنوز در ابتدای کار است، زیرا از دید ما، مراکزی هدف قرار گرفته اند، از نقطه نظر اهمیت؛ در حد این دو شهید نیستند.»

این گفته سلامی در رابطه با موشک باران پایگاه نظامی عین الاسد در ماه گذشته بود که محل استقرار شماری از نیروهای آمریکایی در عراق است. وی افزود: «پاسخگوئی ما به آمریکا به اشکال مختلف؛ ادامه خواهد یافت.»

قابل توجه است که حرکه النجباء عراق که بشدت به ایران وفادار است، دو روز پیش اعلام کرد، آماده انتقام گیری ترور سلیمانی و ابو مهدی المهندس است. اکرم الکعبی رهبر این گروه شبه نظامی عراق شنبه گذشته در سخنرانی خود در تهران گفت که این گروه، آماده عملیات انتقامی به خونخواهی فرماندهان خود و رفتن از حالت دفاعی به وضعیت هجومی است.

شایان ذکر است، سلیمانی و المهندس در بامداد 3 ژانویه گذشته در پی حمله ی پهپادی آمریکا به کاروان حامل آنها به همراه چند تن از عناصر حشد الشعبی در پردیس فرودگاه بغداد، کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید