تصویری… انهدام مقرها و زاغه‌های سلاح سپاه پاسداران ایران در دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه جروزالم پست (Jerusalem Post) دوشنبه 17 فوریه 2020 از وارد آمدن خسارت‌های بزرگی به مواضع و انبارهای سلاح و مهمات سپاه پاسداران ایران در پی حملات اخیر اسرائیل به اهدافی در اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق خبر داد.

این روزنامه در گزارشی مصوّر به نقل از وب‌سایت ImageSat International نوشت در 5 حمله هوایی اسرائیل که در روز 13 فوریه جاری به مواضع لشکر 91 در منطقه الکسوه در جنوب دمشق پایتخت سوریه انجام شده خسارت‌های بزرگی به مواضع سپاه پاسداران ایران در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق وارد آمد.

این روزنامه نوشت که حملات هوایی اسرائیل انبارهای سلاح و مهمات و مقرها و پناهگاه‌های سپاه پاسداران ایران را هدف قرار داده و خسارت‌ها و زیان‌هایی را به ساختارهای زیربنایی منطقه اطراف فرودگاه دمشق وارد ساخته است.

بنا به این گزارش تصاویر ماهواره‌ای نقل شده از وب‌سایت(ISI) حجم زیان‌های وارده به ساختمان‌های اطراف فرودگاه را نشان می‌دهد که این خسارت‌ها به مقر و انبارهای متعلق به سپاه پاسداران در نزدیکی باند فرودگاه بین‌المللی دمشق وارد آمده است.

علاوه بر آن یک انبار دیگر تسلیحات نیز به طور کامل در این حملات هوایی منهدم شده اما بنا به این گزارش یک پناهگاه متعلق به سپاه به طور جزئی آسیب دیده است.

در گزارش روزنامه جروزالم پست همچنین آمده است که حملات هوایی اسرائیل 3 منطقه مختلف در اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق را هدف قرار داده بود.

دیدبان حقوق بشر سوریه جمعه گذشته تاکید کرد که 7 تن از نیروهای رژیم سوریه و سپاه پاسداران ایران در حملات هوایی اسرائیل که مواضعشان را در اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق هدف قرار داده، کشته شدند.

رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه در تماسی با شبکه‌های «العربیه» و «الحدث» ضمن اشاره به این‌که بمباران هوایی جنگنده‌های اسرائیلی «منطقه فرودگاه» را هدف قرار داده، گفت: «در حملات هوایی امشب اسرائیل 7 تن از جنگجویان شامل 3 تن از عناصر ارتش سوریه و 4 تن از عناصر سپاه پاسداران کشته شدند».

رامی عبدالرحمن تاکید کرد که 4 تن از افسران ایرانی در میان کشته شدگان حملات هوایی اسرائیل به مناطق اطراف دمشق هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید