ایران... سن تماس جنسی به 14 سال کاهش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران اعلام کرد که بر اساس مطالعات انجام شده، شروع تماس جنسی در ایران به 13.5 تا 14 سال کاهش یافته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، دوشنبه 17 فوریه 2020، مینو محرز از ابتلای 30 میلیون نفر در جهان و 60 هزار نفر در ایران به بیماری ایدز خبر داد و «تماس جنسی، سرنگ مشترک تزریقی در معتادان و انتقال از مادر باردار به جنین» را راه‌های اصلی انتقال این بیماری دانست.

او مهمترین موضوع درباره این بیماری را «عدم آگاهی لازم مردم» عنوان کرد و افزود: «افزایش بیماران اچ آی وی از طریق تماس جنسی نگران کننده است. اکنون افرادی در سنین 15 و 16 سال داریم که دچار اچ آی وی شده‌اند و به ما مراجعه می‌کنند. اکنون در مطالعاتی که شده شروع تماس جنسی در ایران حدود 13.5 تا 14 سال است».

مینو محرز، پیش از این پیش از این نیز با بیان این‌که ناآگاهی جنسی از عوامل «شیوع اچ‌آی‌وی» در مناطقی مانند «لردگان» است به خبرگزاری ایلنا گفت: «کسی نمی‌خواهد به کودکان تماس جنسی را بیاموزد، بلکه باید به آنها بیاموزیم که تماس جنسی مطمئن چیست. نه والدین نه مدارس این موضوع‌ها را برای کودکان باز نمی‌کنند، از همین رو آنها از طریق فضای نت اطلاعات را کسب می‌کنند».

او در ادامه اظهار کرد که «بی‌بند و باری امروز به‌ ویژه در میان جوانان بسیار شایع است و نیاز به اطلاع‌رسانی در زمینه ابتلا به اچ‌آی‌وی بسیار جدی است و در این زمینه به هیچ وجه ممنوعیت دینی وجود ندارد».

محرز تاکید کرد که «بی‌بند و باری در جامعه بیداد می‌کند و الگوی برخی افراد فیلم‌های کلمبیا و ترکیه شده‌ است؛ کشورهایی که فساد در آنها رایج است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید