ایران... دلار بار دیگر وارد کانال 14 هزار تومانی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری ایلنا اعلام کرد که نرخ دلار در ایران بار دیگر وارد کانال 14 هزار تومانی شد، در حالی که صبح امروز صرافی‌ها نرخ دلار را 13 هزار و 950 تومان اعلام کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، دوشنبه 17 فوریه 2020، هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی ایران، امروز به قیمت 13 هزار و 950 تومان فروخته شد که در قیاس با روز گذشته افزایشی اندک اما مهم را نشان می‌دهد اما برخی منابع خبری از افزایش قیمت دلار به 14 هزار 200 تومان خبر داده‌اند که به گفته فعالان بازار ارز بیشترین سقف افزایشی نرخ دلار در چند ماهه اخیر بوده است.

بر اساس این گزارش، دلار در صرافی‌های بانکی ایران در حالی در یک قدمی کانال 14 هزار تومان قرار گرفته است که نرخ دلار در بازار آزاد این سد را پشت سر گذاشته است.

عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی ایران، هفته پیش، علت گران شدن دوباره ارز در بازار این کشور را سوءاستفاده عده‌ای از مسئله FATF عنوان کرد.

او در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «رانت‌جویان با تبلیغات در فضای مجازی نتیجه جلسه آتی FATF را دستاویزی برای گران کردن ارز قرار داده‌اند».

او با بیان این‌که در شرایط فعلی اغلب بانک‌های خارجی به ‌دلیل تشدید تحریم‌های آمریکا، همکاری لازم با بانک‌های ایران را ندارند و تبادلات ارزی این کشور از طریق مکانیزم‌های بانکى جایگزین و غیر قابل تحریم، انجام می‌شود، تصمیم آتیFATF را بر بازار ارز ایران بدون تاثیر قابل توجه قلمداد کرد.

همتی، در ادامه افزود: «عمده خبرسازی‌ها در این باره با انگیزه سودجویی و نوسان‌گیری در بازار ارز انجام می‌شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید