وزارت بهداشت ایران ابتلای 45 نفر به کرونا را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران، نامه‌ای که در فضای مجازی منتشر شده بود و محتوای آن از ابتلای 45 نفر به ویروس کرونا در ایران خبر می‌داد را تکذیب کرد.

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران، یکشنبه 16 فوریه 2020، با تکذیب نامه‌ منتشر شده در فضای مجازی که از سوی «معاونت درمان وزارت بهداشت» به رییس‌جمهوری نوشته شده و محتوای آن حاکی از ابتلای 45 نفر در ایران به ویروس کرونا بود، اعلام کرد که هنوز هیچ مورد «مثبت» ابتلا به «کروناویروس جدید» در ایران ثبت نشده است.
به گفته او «از متن نامه، شماره و رونوشت‌های آن»، کاملا مشخص است که نامه مذکور «جعلی» است.

Advertisement

جهانپور در حساب توییتری خود در این باره نوشت: «تا این لحظه هیچ مورد ابتلا به COVID_2019# در ایران ثبت نشده است، بسیاری از موارد ارجاعی، حتی از نظر شرح حال و علایم، #مشکوک به #کووید_19 هم نیستند. نتیجه آزمایشات به عمل آمده تا ساعتی پیش همگی منفی گزارش شده است».

در نامه مذکور، معاونت درمان وزارت بهداشت به رئیس‌جمهوری اعلام کرده که 45 نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا و در قرنطینه به سر می‌برند و در ادامه «عدم ورود کلیه لوازم و مواد غذایی از چین، جلوگیری از تبادل مسافر حتی ترانزیت میان ایران و کشور چین و جلوگیری از هرگونه تجمع در اماکن عمومی، مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات» را خواستار شده بود.

گفتنی است، روزنامه ایران، روز دوشنبه 10 فوریه 2020 از مرگ مشکوک یک زن میانسال در تهران بر اثر ابتلا به بیماری کرونا خبر داد که این موضوع از سوی وزارت بهداشت ایران تکذیب شد.

روزنامه ایران گزارش کرد ساعت 11:30 دوشنبه 21 بهمن (10 فوریه)، مسئولان یکی از بیمارستان‌های پایتخت در تماس با 110 از مرگ مشکوک زنی 63 ساله خبر دادند.

این روزنامه در ادامه نوشت که همزمان با مرگ این زن، تحقیقات در این باره آغاز شد.

در پی انتشار این خبر، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: «خبر مرگ یک زن میانسال در بیمارستان پایتخت در اثر ویروس کرونا درست نیست، زیرا هیچ علائمی از ویروس کرونا در کشور دیده نشده است».

به گزارش باشگاه خبرنگاران، کیانوش جهانپور افزود: «تمام افرادی که از کشور چین به ایران آمده اند هم در سلامت کامل به سر می برند. به قاطعیت می توان گفت تاکنون ویروس کرونا در ایران وارد نشده است».

جهانپور پیش از این گفته بود که تاکنون 7 نفر مشکوک به بیماری کرونا در ایران شناسایی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید