شنیده شدن صدای انفجار مهیب در پایگاه پنجم شکاری امیدیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران بعد از ظهر روز شنبه 15 فوریه از وقوع انفجاری مهیب در پایگاه پنجم شکاری که مقر پدافند ایران در جنوب غرب این کشور نیز در آن مکان قرار دارد، خبر دادند.

به گفته شاهدان عینی صدای انفجار در این پایگان آنچنان قوی بود که خانه‌های اطراف را لرزاند.

به گزارش پایگاه خبری «عصر جنوب» فرمانده پشتیبانی منطقه پدافند هوایی جنوب غرب ایران گفت: «شنیده‌شدن صداهای مهیب در منطقه امیدیه و شهرهای همجوار به علت انفجار مهمات تاریخ گذشته در منطقه پدافند هوایی جنوب غرب کشور (پایگاه پنجم شکاری) است و جای نگرانی برای شهروندان وجود ندارد.

این در حالی است که شاهدان عینی می‌گویند پس از شنیده شدن صدای انفجار بلافاصله چندین دستگاه آمبولانس به این پایگاه نظامی اعزام شد.

شاهدان عینی همچنین گفتند بر اثر لرزش خانه‌ها ناشی از شدت این انفجار اهالی منطقه فکر کردند که زمین لرزه‌ای رخ داده است.

گفتنی است که در یک سال پیش در یازده دی ماه سال گذشته نیز انفجار مهیبی در این پایگاه رخ داد که در پی آن شایعات زیادی در منطقه در مورد آن انفجار منتشر شد تا اینکه فرماندار امیدیه درباره شکسته شدن دیوار صوتی و صدای انفجار توضیح داد.

مهران رفیعی فرماندار گفته بود، انفجار 11 دی‌ماه که در امیدیه در مقر پدافند جنوب غرب این کشور شنید شد، ناشی از مقداری مواد منفجره مستعمل است که این مواد طبق گفته او مسئولان پایگاه با رعایت اصول ایمنی آن را منفجر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید