ایران: روزهای تاریکی پیش‌رو داریم حتی اگر ترامپ پیروز نشود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجله نیوزویک به نقل از یک مقام عالیرتبه ایران گزارش کرد که ایران در انتخابات پیش روی آمریکا بی‌طرف خواهد ماند، اما حتی اگر دموکرات‌ها بتوانند ترامپ را شکست دهند، تنش‌ها میان ایران و آمریکا به سرعت کاسته نخواهد شد.

به گزارش العربیه این مقام ایرانی که نیوزویک نام او را فاش نکرده گفت که اگر یک دموکرات برنده انتخابات امسال شود، از سوی نیروهای داخلی و خارجی تحت فشار قرار خواهد گرفت تا سیاست سختگیرانه‌ای در قبال تهران اتخاذ کند.

اوافزود که اگر یک دموکرات انتخاب شود، فشار فزاینده‌ای در داخل و خارج اعمال خواهد شد تا سیاست‌های او در قبال ایران را تحت تاثیر قرار داده و «گروه‌های فشار داخل واشنگتن و گروه‌های فشار خارجی وجود دارد که علیه ایران فعالیت می‌کنند.»

این مقام ایرانی که نیوزویک هویت او را فاش نکرد، درباره توافق هسته‌ای نیز گفت: «برجام توافق بسیار مهمی در موضوع هسته‌ای است و آزمایشی برای آمریکا، ایران، اروپا و شرکایش بود تا نشان دهد آیا دو طرف می‌تواند در این زمینه همکاری کنند و آیا امکان حل این موضوع از طریق‌ روش‌های مسالمت‌آمیز وجود دارد یا خیر.»

به گفته این مقام ایرانی «اگر رئیس‌جمهوری آمریکا، فارغ از اینکه گرایش سیاسی‌اش چه باشد، با توافق هسته‌ای اصلی موافقت کند، می‌توان دوباره تماس‌های چندگانه‌ای برقرار کرد.»

او افزود: «آنچه ما می‌خواهیم اجرای صادقانه آن چیزی است که درباره آن با آمریکا و دیگران توافق شد. اگر دیدیم این تعهد صادقانه است، گمان می‌کنم آمریکا می‌توان به گفتگوها میان 5+1 بپیوندد.»

او درباره پیچیدگی‌های روابط میان تهران و واشنگتن کفت که موضوعات متعددی در چهار دهه گذشته میان ایران و آمریکا وجود دارد و این موضوعات «موضوعات پیچیده‌ای هستند و ما این توهم را نداریم که اگر یک دموکرات در اتاق بیضی‌شکل حضور داشته باشد، این مشکلات یک شبه حل شود... ما ساده نیستیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید