تصویر جدید قاسم سلیمانی در «بهشت» و با پرچم «دگرباشان» جنجال آفرید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران ایران «ناحیه شهید مطهری منطقه 7» تهران همزمان با چهلمین روز کشته شده قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس بیلبوردی جدیدی از او در «بهشت» منتشر کرده که واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت.

در این تصویر قاسم سلیمانی در حالی دیده می‌شود که چند «فرشته مذکر» پیرامون او را گرفته‌اند و رنگین‌کمانی که سمبل «دگرباشان جنسی» است در بالای سر آنها قرار دارد، چنین تصویری بیش از تصاویر دیگری که رسانه‌های دولتی ایران پیشتر او را در حالت‌های مختلف در بهشت نشان دادند جنجالی شد.

پیش از این نیز تصویری از سلیمانی در «بهشت» منتشر شده بود که نشان می‌داد برخی نظامیان ایرانی کشته شده در جنگ با عراق و همچنین آیت‌الله خمینی، رهبر پیشین ایران و دو پیشوای مذهبی که احتمالا امام سوم شیعیان و برادرش عباس بن علی باشند، به استقبال قاسم سلیمانی در بهشت آمده‌اند.

انتشار این تصویر نیز بلافاصله از سوی کاربران مخالف نظام در شبکه‌های اجتماعی پاسخ داده شد و تصویری از سلیمانی در «جهنم» ساخته شد که افرادی چون آدولف هیتلر، ابوبکر البغدادی، اسامه بن لادن و چند شخص دیگر در میانه زبانه‌های آتش به استقبال او آمده‌اند.

در حالی که رسانه‌های رسمی ایران سلیمانی را «سردار حاج قاسم سلیمانی» می‌نامند و با گرته‌بردای از اسطوره‌های مذهبی تلاش دارند او تصویری به عنوان اسطوره‌ عصر حاضر ایران بسازند که «چشم و چراغ ایران بود که نیمه بامداد امروز ۱۳ دی ماه ۹۸ به دست دشمنان قسم خورده ایران به شهادت رسید»، اما خانواده‌های صدها هزار جانباخته سوری که در جنگ داخلی این کشور کشته شدند، نظر به نقش سلیمانی در دفاع از رژیم بشار اسد و ارسال شبه‌نظامیان از افغانستان، پاکستان، عراق و لبنان به این کشور، به سلیمانی به عنوان «قاتل» می‌نگرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید