دادستان تهران: روح الله زم هفته آینده به دادگاه می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادستان تهران اعلام کرد که برای روح الله زم روزنامه نگار ایرانی مخالف نظام جمهوری اسلامی که در عراق بازداشت شد، کیفرخواست صادر شده و دادگاه او هفته آینده برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه 3 فوریه 2020، علی القاصی، در جمع خبرنگاران اعلام کرد که کیفرخواست پرونده روح الله زم صادر شده و دادگاه او هفته آینده تشکیل می‌شود.

پس از بازداشت زم، در تاریخ 12 اکتبر 2019، شبکه المیادین لبنان اعلام کرد که موسس شبکه آمدنیوز در شهر اربیل عراق بازداشت شده است.

بر اساس گزارش این شبکه، روح الله زم پس از دیدار و نشست با نیروهای امنیتی فرانسه در بغداد، با هدف دیدار با برخی از همدستان خود در داخل ایران، این شهر را به مقصد اربیل ترک نموده است.

بر اساس این گزارش، زم در سفارت فرانسه واقع در شهر بغداد با نیروهای امنیتی فرانسه دیدار و نشست داشته و پس از ملاقات، این شهر را به مقصد اربیل ترک نموده و توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز طی بیانیه‌ای از بازداشت این روزنامه نگار مخالف نظام جمهوری اسلامی، خبر داده بود.

روزنامه فیگارو در گزارشی که درباره این موضوع منتشر شد، به ابعاد همکاری دولت فرانسه در دستگیری روح‌الله زم پرداخته و از احتمال آزادی دو زندانی فرانسوی در ایران در قبال این همکاری سخن گفته بود.

ژورژ مالبرونو، نویسنده این گزارش تاکید کرده که بر اساس اطلاعاتی که فیگارو در دست دارد، سپاه زن جوانی را برای متقاعد کردن زم به سفر به عراق برای دیدار با آیت‌الله علی سیستانی، مهم ترین مرجع شیعه در عراق و رقیب شماره یک علی خامنه‌ای، به پاریس می‌فرستد.

به نوشته فیگارو، زم احتمالا پس از دسترسی یافتن سپاه به اطلاعات موبایل و لپ‌تاپ او در شهر نجف دستگیر و به ایران منتقل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید