یک ورزشکار دیگر ایرانی در آلمان پناهنده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران یک‌شنبه 2 فوریه 2020 گزارش دادند که پریسا فرشیدی یکی از تکواندوکاران برجسته این کشور در آلمان درخواست پناهندگی داده است.

پریسا فرشیدی تکواندوکار ایرانی نایب قهرمان بازی‌های آسیایی و همچنین دارنده برنز این مسابقات است.

قابل یاد آوری است که قبل از این کیمیا علیزاده تکواندوکار، اولین و تنها مدال‌آور ورزش زنان ایران در المپیک‌ نیز در ماه نوامبر 2019 به آلمان رفت و در آنجا پناهنده شد. او در نامه‌ای سرگشاده و افشاگرانه، به دلایل ترک ایران پرداخت.

او در بخش‌هایی از نامه‌اش نوشت: «اجازه دهید آزادانه، هویت سانسور شده‌ام را معرفی کنم. من یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایرانم که هر طور خواستند بازی‌ام دادند. هر کجا خواستند بردند. هر چه گفتند پوشیدم. هر جمله‌ای دستور دادند تکرار کردم. هر زمان صلاح دیدند، مصادره‌ام کردند. مدال‌هایم را پای حجاب اجباری گذاشتند و به مدیریت و درایت خودشان نسبت دادند.»

گفتنی است علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در مجلس، در واکنش به مهاجرت کیمیا علیزاده، تکواندوکار تیم ملی، «فدراسیون‌ها و وزارت ورزش» در این ایران را «‌بی‌کفایت» دانست که برخورد قیم مابانه با سرمایه‌های انسانی دارند و با انتقاد از مدیران و فدراسیون‌ها بیان کرد که آنها نمی‌گذارند «صدای ورزشکاران شنیده شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید