طائب: روحانی و ظریف برسر سیاست خارجی اختلاف دارند؛ ظریف از روحانی خسته شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مهدی طائب فرمانده قرارگاه عمار روز شنبه 1 فوریه در اظهاراتی در مسجد «چهارمردان» قم، با بیان اینکه بین نهادهای دولت روحانی اختلاف است، گفته میان محمد جواد ظریف و حسن روحانی بر سر سیاست خارجی اختلاف است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، مهدی طائب، گفت: «ما نباید با خروج از برجام خود را بدعهد نشان دهیم و چون ماشه را هم به دست غربی‌ها داده‌ایم، بنابراین اگر آمریکا به برجام بازگردد ما نمی‌توانیم از مذاکره با غربی‌ها جلوگیری کنیم و اگر ظریف منظورش این بوده، حرف نادرستی نیست».

طائب گفت: «ظریف از روحانی خسته شده است». طائب همچنین مدعی شد که وزیر امور خارجه ایران در دیدار با خامنه‌ای رهبر این کشور گفته است، مجبور به عبور از خط قرمز شده و سپس استنتاج کرد که «معلوم است چه کسی او را مجبور کرده است».

منظور طائب از عبور از خط قرمز همان سخنان جواد ظریف در مصاحبه با روزنامه اشپیگل آلمان است که در آن گفته بود ایران برغم کشته شدن قاسم سلیمانی به دست آمریکا مذاکره با واشینگتن را غیر محتمل نمی‌داند.

فرمانده قرارگاه عمار در ادامه این نشست به انتقاد از عملکرد رییس جمهوری ایران پرداخته و گفت: «گرانی به دو عامل مدیریتی و وضعیت بازار بستگی دارد، پس هنگامی که رئیس جمهور می‌گوید کالا و اجناس در کشور زیاد است اما گران است، این نشان می‌دهد که مدیریت در کشور مشکل دارد و رئیس جمهوری باید در شیوه‌های اقتصادی خود تجدید نظر کند».

طائب همچنین در رابطه با محمدباقر قالیباف و احتمال ریاست او در مجلس آینده شورای اسلامی، تصریح کرد: «قالیباف همیشه همراه و همدل با حاج قاسم سلیمانی بوده و رهبر معظم انقلاب به او فرمودند که تو مدیریت جهادی داری و کسانی که او را خراب کردند باید در روز قیامت پاسخگو باشند».

ماجرای «لوله‌كردن» دانشجویان توسط قاليباف

محمد قالیباف به سرکوب دانشجویان در ماجرای معروف به «کوی دانشگاه تهران» متهم است. حسن روحانی رئیس جمهور کنونس ایران در سال 1396 در سومین مناظره انتخاباتی و در واکنش به ادعاهای قالیباف، با بیان اینکه من مایل نیستم برخی مسائل را مطرح کنم، گفته بود: «مجبورم به مردم شریف ایران اعلام کنم که پرونده سال 1384 آقای قالیباف در اختیار من بود و نگذاشتم منتشر شود و با برخی‌ها در دبیرخانه دعوا کردم که نباید در آستانه انتخابات هیچکس از این پرونده مطلع شود که اگر من آن مردانگی را نکرده بودم شما آقای قالیباف الان اینجا ننشسته بودید».

وی خطاب به قالیباف گفته بود: «آقای قالیباف شما که طرحت همیشه لوله کردن بود و هر وقت به دبیرخانه می‌آمدید می‌گفتید بگذارید من ظرف دو ساعت دانشجویان را لوله می‌کنم. ما اگر جلوی شما نایستاده بودیم که الان همه دانشگاه‌های ما پر از لوله بود».

برخی رسانه‌ها در ایام انتخابات سال 1996 یک فایل صوتی از سخنان قالیباف درباره ماجرای کوی دانشگاه و اعتراف وی به لوله کردن دانشجویان منتشر کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید