براساس یک نظرسنجی در ایران: 75درصد مردم نه اصلاح طلبند نه اصولگرا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب اعلام کرد که براساس نظرسنجی‌هایی که در سال جاری انجام شده، به ‌طور متوسط در تهران فقط حدود 11 درصد مردم خود را اصولگرا می‌دانند و 14 درصد هم خود را اصلاح‌ طلب معرفی کرده اند. 75 درصد بقیه، خود را خارج از این طبقه‌ بندی عنوان کردند.

عباس عبدی، نویسنده و فعال سیاسی اصلاح‌طلب، یکشنبه 2 فوریه 2020، در روزنامه اعتماد نوشت که «بر اساس نظرسنجی‌هایی که در سال جاری انجام شده، به ‌طور متوسط در تهران فقط حدود 11 درصد مردم خود را اصولگرا می‌دانند و 14 درصد هم خود را اصلاح‌ طلب معرفی کرده اند. 75 درصد بقیه، خود را خارج از این طبقه‌ بندی عنوان کردند».

او در ادامه افزود: «شاید بگویید آنان حتما طرفدارانی هستند که خود را خارج از این دسته‌ بندی می‌دانند. ولی این طور نیست، زیرا 49 درصد کسانی که خود را اصولگرا معرفی کرده‌اند، اظهار داشته‌اند به‌ طور قطع در انتخابات شرکت می‌کنند، در حالی که این نسبت‌ها برای اصلاح‌طلبان 23 درصد و برای کسانی که خود را مبرا از انتساب به این دو جناح دانسته‌اند فقط 15 درصد است».

عبدی تاکید کرد که «اغلب قریب به اتفاق» کسانی که مورد پرسش قرار گرفتند، خود را «دورتر از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان« به ساختار دانستند.

گفتنی است، شعار «اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تموم ماجرا» برای اولین بار در تجمعات دی ماه 1396 توسط معترضان به گرانی و وضعیت بد معیشتی، سر داده شد و پس از آن در اعتراضات ساختارشکنانه دیگر بارها تکرار شد.

بر اساس گزارش جماران، محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس ایران، با بیان اینکه شعار «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» شعاری واقعی است و در جامعه وجود دارد، تاکید کرد که «باید در اصلاح‌طلبی کارشناسی انجام شود تا در مجلس این مباحث را دنبال کنیم. ما به مردم قول دادیم و با رای آنان وارد مجلس شدیم».

او خواستار بازنگری اساسی در کار دولتمردان شد و گفت: «چرا مردم را در خواب نگه می‌دارید؟ باید هشدار دهیم که روزهای سختی را پیش‌رو داریم. در ماه‌های پیش‌رو با کسری بودجه کم سابقه مواجه هستیم و باید ببینیم نظام چگونه با این شرایط مواجه می‌شود. آیا همه بار به دوش مردم است یا دولت هم به مردم کمک می‌کند؟»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید