هواپیمای پرواز تهران - کرمانشاه از باند فرودگاه خارج شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران، از خارج شدن یک هواپیمای دیگر این کشور از باند فرودگاه در کرمانشاه خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ايسنا، شنبه 1 فوریه 2020، رضا جعفرزاده، از خارج شدن هواپیمای شرکت جمهوری اسلامی از باند فرودگاه کرمانشاه خبر داده و گفت: «علت این سانحه فعلا مشخص نیست و باید منتظر بررسی دقیق باشیم».

جعفرزاده اظهار کرد: «حوالی ساعت شش صبح امروز هواپیمای ایرباس 319 شرکت هواپیمایی ایران‌ایر پس از فرود در فرودگاه کرمانشاه از باند خارج شد، اما خوشبختانه هیچ آسیبی به مسافران و هواپیما وارد نشد».

وی ادامه داد: «این هواپیما دارای 102 نفر مسافر و هشت خدمه پروازی بوده است و مسئولان فرودگاه کرمانشاه در تلاش برای آماده‌سازی بستر و امکانات برای انجام و ادامه‌ی پروازهای برنامه‌ای خود هستند».

او افزود: «به هیچ وجه نمی‌توان هم‌اکنون درباره علت خروج هواپیما از باند صحبت کرد و آن را ناشی از نقص فنی هواپیما دانست چرا که باید منتظر بررسی دقیق این سانحه باشیم».

در همین حال، محمد بیگ‌پور مدیر روابط عمومی فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: «هیچ مشکلی برای مسافران پرواز و هواپیمای تهران-کرمانشاه ایجاد نشده است. پرواز 283 تهران به کرمانشاه پس از فرود در فرودگاه کرمانشاه، از تاکسی وی به سمت حاشیه باند خارج شد».

وی ادامه داد: «مسافران و خدمه هواپیما سالم هستند و هیچ مشکلی برای آنها رخ نداده است. خود هواپیما نیز دچار آسیب نشده است».

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی بیاتی، مدیرکل فرودگاه شهید اشرافی اصفهانی کرمانشاه درباره حادثه هواپیمای تهران-کرمانشاه گفت: «علت این سانحه شرایط آب هوایی حال حاضر و بارش برف بود».

او تاکید کرد که هواپیما «هیچ‌گونه نقص فنی نداشته، فقط زمانی که خلبان قصد وارد شدن به تاکسی‌وی را داشته، به علت بارش برف و کاهش دید افقی، چند متر از باند خارج و وارد زمین گلی شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید