واکنش ایران به تحریم رییس سازمان انرژی اتمی این کشور از سوی آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ایران شامگاه پنج شنبه 30 ژانویه، از تصمیم ایالات متحده آمریکا مبنی بر تحریم رییس سازمان انرژی اتمی این کشور انتقاد کرده و آن را یک «بازی سیاسی» تلقی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، تحریم علی اکبر صالحی را بازی سیاسی آمریکا خواند و با بیان اینکه این اقدامات از روی استیصال هیچ ارزشی ندارد، تصریح کرد: «برنامه‌های هسته‌ای ایران با قوت ادامه می‌یابد».

طبق این گزارش، بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در واکنش به قرار دادن نام علی اکبر صالحی در فهرست تحریم‌های آمریکا عنوان کرد: «قرار دادن افراد در لیست به اصطلاح تحریم، از جمله علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نوعی بازی سیاسی از طرف آمریکایی‌ها و از روی استیصال است و هیچگونه ارزشی ندارد».

کمالوندی اعلام افزایش تحریم‌ها علیه سازمان انرژی اتمی را نیز اقدامی «بچگانه» و فاقد هر گونه ارزش و اعتباری عنوان کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران همچنین تأکید کرد که برنامه‌های هسته‌ای صلح آمیز ایران «براساس نیاز‌های این کشور با قوت هر چه بیشتر» ادامه خواهد یافت.

وی در پاسخ به اظهارات برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، گفت: «آمریکا با خروج از برجام و نقض عهدی که صورت داد به هیچ وجه در جایگاهی نیست که بخواهد نسبت به نحوه اجرای تعهدات ایران اظهارنظر کند».

قابل یاد آوری است که وزارت خزانه‌داری آمریکا روز گذشته (پنج‌شنبه 30 ژانویه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را در فهرست تحریم‌های موسوم به SDN (فهرست ویژه اشخاص و نهاد‌های مشخص‌شده) قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید