معاون هماهنگ کننده سپاه: ترور سلیمانی از نتایج مذاکره با آمریکا بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمد رضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ایران سه‌شنبه 28 ژانویه 2020 طی اظهاراتی گفت، ترور قاسم سلیمانی از نتایج مذاکره با آمریکا بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، نقدی گفت: «ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی توسط امریکایی‌ها، حرکت مقاومت و انقلاب اسلامی را در مدار جدیدی قرار داد.»

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران در ادامه گفت: «ما در طول سال‌های گذشته به ندرت شاهد مواجهه مستقیم با آمریکای جنایتکار بودیم اما ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس که نقش عمده‌ای در نابودسازی گروهک‌های تروریستی داعش در عراق و سوریه داشت، باعث شد که یک سیلی به آمریکا بزنیم و مراکز نظامی این کشور خبیث در عراق را مورد هدف قرار دهیم . این نشان می‌دهد که در همه شرایط، آماده مقابله با شیطان بزرگ هستیم.»

وی افزود: «در طول سال‌های گذشته آمریکا از طرق مختلف از جمله از طریق رژیم بعث عراق به فرماندهی صدام، تقویت گروهک‌های منافقین و ضدانقلاب و... تلاش نموده که ضرباتی به پیکره انقلاب اسلامی وارد کند اما با شکست مواجه شد.»

سردار نقدی تاکید کرد: «مذاکرات برجام و مذاکره با آمریکا در طول سال‌های گذشته، بی‌نتیجه بوده است. ترور شهید حاج قاسم سلیمانی هم یکی از اثرات مذاکره با آمریکا بوده است، چرا که هرگاه با زبان غیرمقاومت با دشمن صحبت کردیم، ضربه خوردیم و این باعث شد که جسارت دشمنان انقلاب اسلامی بیشتر شود. متاسفانه برخی از گروه‌های سیاسی داخلی، همچنان حرف از مذاکره می‌زنند و این در حالی است که آمریکای جنایتکار، هرگز اهل عمل به هیچ عهدنامه بین‌المللی نیست.»

نقدی خاطر نشان کرد: «ما در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان دادیم که با دست‌های خالی هم دارای نیروی مردمی عظیم و شکست ناپذیر در برابر دشمن هستیم. در حال حاضر با تقویت بنیه دفاعی و نظامی، نشان دادیم که در برابر هرگونه تجاوز خارجی به خاک کشورمان، قدرت پاسخگویی قاطع داریم.»

وی تصریح کرد: «باید تلاش کنیم که روز به روز باعث رشد و توسعه سپاه و بسیج در کشور شویم تا بتوانیم برای مقابله با هرگونه تجاوز خارجی، آماده باشیم و برای این کار، باید بهترین‌ها را در سپاه و بسیج به عنوان نهادهای انقلابی، بکار بگیریم.»

این در حالیست که رئیس قوه ‌قضائیه ایران نیز، پس از اظهار نظر ظریف که گفته بود «علی‌رغم کشته شدن قاسم سلیمانی توسط آمریکا هنوز ایران تمایل دارد با این کشور مذاکره کند و در صورت رفع تحریم‌ها، درهای مذاکره باز است»، ابراهیم رئیسی تاکید کرد که ملاقات با آمریکایی‌ها فقط با هدف محاکمه آن‌ها انجام می‌شود و نه برای مذاکره.

ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قضائی، دوشنبه 27 ژانویه 2020 اعلام کرد که «دیر یا زود» با قاتلان سلیمانی ملاقات انجام می‌شود، اما یادآور شد که این ملاقات نه برای مذاکره بلکه برای محاکمه و مجازات خواهد بود.

او وعده داد که ابعاد «حقوقی و قضائی» کشته شدن سلیمانی را دنبال می‌کند.

رئیسی در ادامه گفت: «صحبتی با رئیس دادگاه عالی قضایی عراق داشته‌ام، دیدم که انگیزه عالی وجود دارد و برای پیگیری ماجرا برنامه‌ریزی کرده‌اند».

رئیس قوه قضاییه ایران، کشتن سلیمانی را «جنایت هولناک» خواند و «کیفر» قاتلان او را وعده داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید