حمله طرفداران حزب‌الله و حماس به تظاهر کنندگان ایرانی در پاریس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کنش گران ایرانی، کلیپ هایی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند که در آن‌ها دیده می‌شود، طرفداران گروه‌های «حماس» و «حزب الله» مبادرت به تعرض به معترضین ایرانی می‌کنند که شنبه 25 ژانویه در پاریس، برای محکوم کردن سرکوب اعتراض‌های مردمی از سوی رژیم ایران، تجمع کرده بودند.

به گفته کنش‌گران، رژیم ایران از حامیان خود در پایتخت‌های ایالات متحده، كانادا و کشورهای اتحادیه اروپا خواسته است به بهانه «مبارزه با جنگ»، تظاهرات‌هایی را برای حمایت از رژیم، از با همکاری شماری از گروه‌های چپ گرا، برپا سازند.

این کنشگران تاکید کردند که شخصی موسوم به عبدالقادر دهمانی كه یكی از طرفداران گروه شبه نظامی حزب‌الله لبنان است، گردهمایی را برای حمایت از رژیم ایران در پاریس ترتیب داده و شخصا مبادرت به توهین و تعرض علیه تظاهركنندگان ایرانی از جمله زنانی کرد كه برای محكوم كردن سیاست‌های رژیم تهران، تجمع كرده بودند.

فعالیت در راستای پشتیبانی از ایران

به نوشته بابک تقوائی، کنشگر و روزنامه نگار ایرانی، عبدالقادر دهمانی فعالیت‌هایش برای حمایت از رژیم ایران را از طریق حساب کاربری خود فیسبوک، خود منتشر می‌کند و دائما به سفارت رژیم ایران در پاریس رفته و عکس‌هایی از خودش در حومه نوفل لوشاتو، مکان اقامت پیشین خمینی را نشر داده است.

یکی دیگر از فعالان ایرانی نیز در کامنت خود در زیر یکی از کلیپ‌ها نوشت: «شماری ازاعضای حزب کمونیست فرانسه به همراه حامیان «حزب الله » و حماس در پاریس، ایرانیان مخالف با جمهوری خامنه‌ای در ایران را هدف تعرض خود قرار می‌دهند.»

یک بانوی کنشگرایرانی نیز به نوبه خود، در توئیتی نوشت: «گروهی از چپ‌ها با همکاری گروه‌های فشار آخوندها (نسخه فرانسوی لابی ایرانیان در آمریکا)، تظاهرات ضد جنگ را برای دفاع از آخوندها، راه انداختند.»

وی افزود: «ما به آنجا رفتیم تا بگوییم نه جنگ می‌خواهیم نه آخوند اما گروه «نه به جنگ با ایران ، شروع به ضرب و شتم ما کردند.»

ایران دو هفته پیش، شاهد تظاهرات گسترده‌ای بود که طی آن، شعارهایی در محکوم کردن علی خامنه‌ای رهبر ایران و مسئولان، نظام سر داده شد و معترضین، خواستار کنار رفتن رهبر شده، این شعار را سر دادند: «سپاه جنایت می‌کند..رهبر حمایت می‌کند.»، «مرگ بر ولی فقیه» و «خامنه‌ای قاتل است ..ولایتش باطل است»

تظاهرات در ایران

لازم به یادآوری است که دامنه این تظاهرات به اصفهان و شیراز رسید و معترضین، تصاویری از قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را پاره کردند که سوم ژانویه، در حمله پهپادی آمریکا در بغداد، کشته شد.

سپاه پاسداران در واکنش به موج جدید اعتراضات، مبادرت به تهدید معترضین نمود، به طوری که علی شیرازی، نماینده خامنه‌ای در نیروی قدس، معترضین را «عناصر وابسته به آمریکا و اسرائیل» خواند.

این تظاهرات به دنبال اعتراف دیرهنگام ستاد نیروهای مسلح ارتش به سرنگون سازی غیر عامدانه هواپیمای مسافربری اوکراین، پس از چندین روزها از انكار هر گونه مسئولیت، رخ داد. واکنش‌های مردمی در تهران در قالب آغاز تظاهرات دانشجویی در برابر دانشگاه امیركبیر آغاز شد که به گزارش خبرگزاری «فارس» (وابسته به سپاه)، شمار معترضان 700 تا هزار نفر تخمین زده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم