عراقچی در واکنش توئیتری به برایان هوک: «فشارحداکثری» یک شکست بزرگ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معاون وزیر امور خارجه ایران، در واکنش توئیتری به برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، «فشارحداکثری» آمریکا به ایران را یک «شکست بزرگ» دانست و با «افراطی» نامیدن مقامات کاخ سفید، نوشت که «هیچ چیزی را درباره ایران درک نمی‌کنند».

عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، شنبه 25 ژانویه 2020، در واکنش به اظهارنظر برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران علیه قاآنی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران که به تازگی جانشین سلیمانی شده است، نوشت: «فشارحداکثری به وضوح یک شکست بزرگ است اما افراطیون کاخ سفید که هیچ چیزی را درباره ایران درک نمی‌کنند، هنوز هم پافشاری می‌کنند».

عراقچی، «تهدید یک سردار دیگر» ایرانی را مورد انتقاد قرار داد و کشته شدن قاسم سلیمانی را «ترور قهرمان‌های» ایران توسط «تروریسم آمریکا»، توصیف کرد.

او این اقدام را آغازی برای «پایان حضور آمریکا در منطقه» دانست.

برایان هوک فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، در حاشیه نشست «داووس» روز چهارشنبه 22 ژانویه، در مصاحبه‌ای به شرق الاوسط گفت که به اسماعیل قاآنی هشدار داده که اگر بخواهد رویکرد کشتن آمریکایی‌ها را ادامه دهد، با همان سرنوشتی روبرو خواهد شد که قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس با آن روبرو شد.

هوک در باره قتل سلیمانی به دست ارتش آمریکا گفت: «رییس جمهور ترامپ از سال‌ها پیش روشن کرده‌ است که هرگونه حمله به آمریکایی‌ها یا منافع آمریکایی با پاسخی قاطع مواجه خواهد شد، همان‌طور که رئیس‌جمهوری آمریکا در 2 ژانویه نشان داد؛ بنابراین، این یک تهدید جدید نیست، زیرا رئیس‌جمهوری مدت‌ها پیش گفته ‌است که وی برای محافظت از منافع آمریکا قاطعانه پاسخ خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید