نیروی انتظامی ایران: در هیچ‌کدام از تجمعات پلیس سلاح گرم نداشت و تیراندازی نکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرمانده نیروی انتظامی ایران با بیان اینکه پلیس در هیچ کدام از تجمعات یا اعتراضات سلاح گرم به همراه نداشت اعلام کرد که در اعتراضات اخیر نیز هیچ موردی از تیراندازی از طرف ناجا انجام نشده است.

حسین اشتری درباره عملکرد نیروی انتظامی در آخرین اعتراضات مردمی نسبت به سرنگونی هواپیمای اوکراینی به وسیله دو موشک پدافند هوایی سپاه، اعلام کرد که «ماموران پلیس مانع از رشد و پراکندگی اعتراضات شدند».

او جمعیت معترض و شعاردهنده در این تجمعات را «محدود» دانست که در مقابل «جمعیت دهها میلیونی» که برای تشییع جنازه سلیمانی آمده بودند، عددی نبودند.

اشتری، ایفای نقش توسط نیروی انتظامی در تجمعات اخیر را بر طبق «قانون» و بر اساس «وظیفه ذاتی» توصیف کرد و اعلام کرد که هیچکدام از افراد پلیس در این تجمعات سلاح گرم نداشتند.

او در این باره گفت: «در هیچکدام از تجمعات مشابه یا اعتراضاتی که ممکن است به شکل های مختلف در کشور به وجود آید ماموران پلیس از سلاح گرم استفاده نکرده و باتوم و سپر به همراه دارند؛ البته باید گفت بیشتر سعی می کنند با صحبت و ارشاد و تذکر جمعیت را متفرق کنند».

فرمانده نیروی انتظامی ایران تاکید کرد که «هیچ تیراندازی از طرف ناجا صورت نگرفت».

او همچنین گفت که هیچ مامور پلیسی در این اعتراضات به واسطه تیراندازی مصدوم نشده و اگر هم آسیبی دیده جزئی بوده است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از سه مقام وزارت کشور در ایران از کشته شدن حدود 1500 نفر در جریان اعتراضات آبان ماه و همچنین دستور رهبر ایران برای پایان دادن به اعتراض‌ها خبر داده است.

تصاویر منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد ماموران امنیتی جمهوری اسلامی روز یکشنبه در جریان مقابله با معترضان و عزاداران سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران و شهرستان‌ها به سر و بدن آن‌ها تیراندازی کرده و موجب مجروحیت تعدادی از آن‌ها شده‌اند.

در جریان اعتراضات مردم به سرنگونی هواپیمای اوکراینی به وسیله دو موشک پدافند هوایی سپاه نیز در شبکه های اجتماعی تصاویر و ویدیوهایی منتشر شد که نشان می داد برخی از معترضان با گلوله ساچمه ای و پلاستیکی در خیابان مورد اصابت قرار گرفته و دچار خونریزی شدید شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید