نماینده کهنوج: سه میلیون دلار جایزه نقدی به قاتل ترامپ می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نماینده مردم کهنوج در مجلس ایران با بیان این‌که «اگر همه کرمانی‌ها در راه حاج قاسم شهید شوند، ابایی ندارند»، اعلام کرد که به نیابت از مردم کرمان برای هر کس که ترامپ را به قتل برساند «سه میلیون دلار جایزه نقدی» می‌دهد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه‌شنبه 21 ژانویه 2020، احمد حمزه در جلسه علنی امروز مجلس کشتن سلیمانی توسط آمریکا را «جنایتی هولناک و با نقض قوانین بین‌الملل» دانست و خطاب به رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد: «اگر حمله پیش‌دستانه را در قوانین بین‌المللی مجاز بدانید، آیا سفارتخانه‌های شما در منطقه امن خواهند بود؟ مگر نه اینکه سفارتخانه‌های شما محل توطئه برای قتل مردم بی‌گناه ما است، آیا مجاز به انهدام آن‌ها هستیم؟»

حمله به سفارت آمریکا توسط گروه‌هایی در عراق که از پشتیبانی ایران بهره می‌برند، طی هفته‌های اخیر رخ داد. هواداران شبه‌نظامیان شیعه کتائب حزب‌الله که مورد حمایت جمهوری اسلامی هستند، سه‌شنبه 31 دسامبر 2019، مقابل سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد تجمع کردند.

معترضان پس از به آتش کشیدن پرچم آمریکا با پرتاب سنگ به ساختمان سفارت حمله و تلاش کردند بخشی از دیوار پشتی ساختمان را تخریب کنند. نیروهای امنیتی و نگهبانان سفارت با پرتاب گازاشک‌آور آنها را متفرق کردند.

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر موقت عراق هم با هشدار به معترضان، از آنها خواست هرچه سریع‌تر از مقابل سفارت آمریکا دور و از منطقه سبز بغداد خارج شوند.

نماینده کهنوج در ادامه تهدید آمریکا، این پرسش را مطرح کرد که آیا مجاز می‌دانید که در حمله‌ای پیشگیرانه همه پایگاه‌های شما را منهدم کنیم؟

او به حمله نظامی آمریکا به هواپیمای غیرنظامی اشاره کرد و گفت: «نمی‌دانید که روزانه ده‌ها فروند از هواپیماهای مسافربری شما از کنار مرزهای ما عبور می‌کنند که بعضا فرماندهان تروریستی شما را جابه‌جا می‌کنند؟»

حمزه با بیان اینکه اگر امروز جنگ‌افزار هسته‌ای داشتیم از تهدید مصون بودیم از عدم انجام تعهدات توسط اروپا خبر داد و تاکید کرد که ایران باید هر چه سریع‌تر از NPT خارج شود و انفجارهای شکاف و جوش هسته‌ای را انجام دهد و به دنیا اعلام کند که به باشگاه قدرت‌های هسته‌ای پیوسته است.

او جنگ افزار هسته‌ای را مصونیت‌آفرین دانست و در دستور کار قرار گرفتن موشک‌هایی با بُرد زیاد و دارای ظرفیت قابل حمل کلاهک‌های نامتعارف را خواستار شد و آن را حق طبیعی ایران قلمداد کرد.

این در حالی است که پیش از این، رهبر جمهوری اسلامی، فتوایی صادر کرد که بر اساس آن ساخت سلاح هسته‌ای را از نظر فقهی و شرعی، حرام دانست و توانایی ایران را هسته‌ای و علمی عنوان کرده و افزود: «ما به دنبال سلاح هسته‌ای هم نیستیم؛ بعضی گفتند که سلاح هسته‌ای تولید کنیم ولی مصرف نکنیم. اشتباه است! چون با هزینه بالا تولید می‌کنیم ولی استفاده نمی‌کنیم و طرف هم می‌داند که ما استفاده نمی‌کنیم».

حمزه اعلام کرد که همه کرمانی‌ها سرباز حاج قاسم هستند و اگر همه ما شهید شویم هیچ ابایی نداریم و به نیابت از مردم کرمان گفت: «برای هر کس که ترامپ را به قتل برساند سه میلیون دلار جایزه نقدی می‌دهیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید