چهار نماینده فوتبال ایران: در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نمی‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چهار نماینده فوتبال ایران، از ارسال نامه‌ای به AFC (کنفدراسیون فوتبال آسیا) برای اعلام «انصراف» خود از حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خبر دادند، این تیم های باشگاهی فوتبال ایران، دلیل تصمیم خود را محرومیت از انجام بازی‌های خانگی در این لیگ عنوان کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، شنبه 18 ژانویه 2020، مدیران این چهار باشگاه ایرانی، برای عدم «شرکت» در این رقابت‌ها به توافق قطعی دست یافته اند.

این مدیران در واکنش به اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا که میزبانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا را «سلب» کرد، این تصمیم را گرفتند.

استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهرخودرو، چهار نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان 2020 آسیا هستند که با محرومیت از بازی‌های خانگی در این مسابقات مواجه شده اند.

بر اساس این گزارش، مدیران این چهار باشگاه، نامه مشترکی را به امضا رساندند و قرار است امروز آن را برای رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنند.

در این نامه با بیان «انصراف» ایران از شرکت در این رقابت‌ها، اعلام شده که تیم‌های ایرانی، حاضر به بازی در زمین بی‌طرف نیستند و حکم صادر شده توسط کنفدراسیون آسیا را «غیرقابل پذیرش» می‌دانند.

به گفته کارشناسان فوتبال، اگر باشگاه‌های ایرانی در مسابقات آسیایی شرکت نکنند علاوه بر جریمه نقدی، برای دو سال محروم می‌شوند.

حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال ایران نیز در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که از تصمیم چهار نماینده ایران برای انصراف از حضور در لیگ قهرمانان آسیا حمایت می‌کند.

به گفته او «سلب میزبانی» از ایران، با «عزت ملی ایران» مغایر است و «زیر بار» آن نمی‌روند.

بهاروند، تبعاتی از جمله «محرومیت و جریمه نقدی» در صورت انصراف دادن نمایندگان ایران را «غیرقطعی» دانست و اعلام کرد که این موضوع باید «در کمیته اجرایی مصوب شود».

روز گذشته، فدراسیون فوتبال ایران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نامه‌ای رسمی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرده و به موجب آن اعلام شده که کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم دارد مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به میزبانی تیم‌های ایرانی در فصل جدید را در کشور بی‌طرف برگزار کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید