برایان هوک مسئولین ایرانی را تهدید کرد: منزوی‌تر می‌شوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا مسئولیت سرکوب معترضان در ایران را متوجه رژیم حاکم بر این کشور دانست و اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا روی اقتصاد ایران تاثیر گذاشته‌ است.

مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد کشورش اطلاعاتی به دست آورده که نشان می‌دهد مقامات ایرانی که در سرکوب معترضان دست داشته‌اند.

برایان هوک گفت که رئیس‌جمهوری ایران به زیان‌های مالی هنگفت این کشور در نتیجه تحریم‌ها اعتراف کرد؛ او افزود: «رژیم ایران کماکان به سرکوب ملت این کشور ادامه می‌دهد».

هوک گفت «موفق شدیم به رژیم ایران و کسی که با آنها همکاری کند، بهای گزافی تحمیل کنیم و نظام بانکی ایران به شدت بحران‌زده شده است»، این مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد: «باید به تخلفات هسته‌ای ایران واکنش جدی نشان داد».

او در ادامه گفت: «برجام به ایران فرصت اجرایی کردن سیاست‌های توسعه‌طلبانه‌اش را داد».

مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا همچنین به انتخابات پارلمانی پیش‌رو در ایران اشاره و آن را نمایشی خواند.

هوک گفت کشورش از تصمیم بریتانیا در سازمان تروریستی دانستن حزب‌الله لبنان استقبال می‌کند.

او درباره ارتباط با تهران نیز توضیح داد و بیان کرد: «کانال مستقیمی برای ارتباط با تهران وجود ندارد و توپ در زمین آنهاست».

مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا خطاب به رهبر ایران گفت: «هر چه بیشتر دنیا را تهدید کنید، منزوی‌تر می‌شوید».

او تاکید کرد: «ویدئویی دریافت کرده‌ایم که اجساد معترضان را درون کامیون نشان می‌دهد».

مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا درباره تحریم‌ها توضیح داد که تحریم‌های آمریکا روی اقتصاد ایران تاثیر گذاشته‌اند.

او مقامات ایران را در سرکوب مردم مقصر دانست و گفت: «مقامات ایرانی که در سرکوب ملت این کشور دست داشته‌اند را مجازات می‌کنیم».

برایان هوک در ادامه اضافه کرد: «رژیم ایران با بزرگ‌ترین بحران داخلی در 40 سال گذشته مواجه است».

او آینده ایران را متعلق به ایرانی‌ها دانست و تاکید کرد: «آینده ایران را ملت این کشور تعیین می‌کند».

هوک با این حال هشدار داد که استمرار تهدید دنیا از سوی ایران، به منزوی‌تر شدن این کشور می‌انجامد.

او مسئولیت سرکوب معترضان در ایران، متوجه رژیم حاکم بر این کشور دانست و گفت که اروپا واکنش به باج‌خواهی‌های ایران در پرونده هسته‌ای را آغاز کرده است.

مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «نباید در زمینه تعهدات هسته‌ای ایران با اغماض عمل کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید