تصمیم خبرنگار اوکراینی برای بازدید از اماکن دیدنی ایران باعث نجات جانش شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک خبرنگار اوکراینی، مانند یک مسافر ایرانی دیگر، سوار هواپیمای بوئینگ 737 اوکراینی نشد و از مرگ حتمی نجات یافت. او تصمیم گرفته بود زمان بیشتری در ایران بماند و از اماکن دیدنی بازدید کند.

این خبرنگار که «اندریه بوزاروف» نام دارد، به روزنامه الرای کویت گفت: «قرار بود همراه هیاتی که در نشست گفت‌وگوی تهران حضور داشتند به کی‌یف بازگردم اما به رغم اصرار دوستانم تصمیم گرفتم مدت بیشتری در ایران بمانم و مناطق دیدنی آن را ببینم».

او در ادامه اعلام کرد که دوستانش به شدت اصرار کرده بودند در این سفر آنها را همراهی کند، اما این خبرنگار تصمیم گرفته بود از اماکن دیدنی ایران بازدید کند و مدت بیشتری در این کشور باقی بماند.

پیش از این نیز یک تاجر اهل استان گلستان به رسانه‌ها اعلام کرده بود که به دلیل متوقف شدن خودروش توسط پلیس راه، نتوانسته بود خود را به پرواز هواپیمای بوئینگ 737 برساند و بدین ترتیب از مرگ حتمی نجات یافته بود.

گفتنی است هواپیمای اوکراینی با 176 مسافر و خدمه دقایقی پس از پرواز از فرودگاه امام در تهران، با اصابت موشک پدافند هوایی سپاه، دچار سانحه شد و سقوط کرد.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس ایران، در روز حادثه 8 ژانویه 2020، اعلام کرد که «همه مسافران هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 ‌اوکراینی که در حوالی تهران سقوط کرد کشته و اجساد آنها به علت متلاشی شدن هواپیما قابل شناسایی نیست».

سپاه پاسداران پس از سه روز از وقوع این حادثه، طی بیانیه ای دلیل این حادثه را «خطای انسانی» اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size