همسر محمد نوری‌زاد: نوری زاد جنازه‌ای شده که رنگ به رخ ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جعفر پناهی، کارگردان شناخته شده ایرانی در صفحه اینستاگرام خود، یک فایل صوتی از صدای فاطمه ملکی، همسر محمد نوری زاد؛ نویسنده و تحلیلگر سیاسی، منتشر کرد که اعتصاب غذای این فعال سیاسی را باعث وخامت حال او اعلام می‌کند. ملکی، همسر خود را به شکل «جنازه‌ای که رنگ به رخ ندارد» توصیف می‌کند.

پناهی در صفحه اینستاگرام خود، دوشنبه 13 ژانویه 2020، نوشت: «آنچه برای حکام بی ارزش است جان ایرانیان است و بس».

او با اشاره به اینکه نوری‌زاد یکی از امضاکنندگان بیانیه موسوم به چهارده نفر است، اعلام کرد که «خانواده او به این نتیجه رسیده اند که راهی جز التیماتوم به مسئولین ندارند».

این کارگردان ایرانی به نقل از همسر نوری‌زاد اظهار کرد که از این فعال سیاسی «پوست و استخوانی بیش نمانده» است.

فاطمه ملکی با صدای بغض آلودی که از او در پست اینستاگرامی پناهی منتشر شده، به وخامت حال همسرش اشاره می‌کند و او را «جنازه‌ای که رنگ به رخ ندارد» توصیف می‌کند.

او با بیان اینکه همسرش به درخواست‌های او برای پایان دادن به اعتصاب غذا توجهی نمی‌کند، اعلام کرد که تاکنون نوری زاد سه بار «بیهوشی عمیق» داشته و اگر «دو بار» دیگر این اتفاق تکرار شود، جان خود را از دست می‌دهد.

ملکی به نقل از نوری‌زاد گفت: «من جنازه‌ام را بر سر اینها می‌کوبم».

گفتنی است، کمیته حمایت از بیانیه تکمیلی 14 فعال سیاسی نیز پیش از این، از وخامت حال جسمی محمد نوری‌زاد، به دلیل «اعتصاب غذا و دارو» خبر داد.

در بیانیه این کمیته آمده که آقای نوری‌زاد «در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت پرونده و بلاتکلیفی‌اش، علیرغم ابتلا به بیماری‌های متعدد در اعتصاب غذا و دارو به سر می‌برد... و در طول هفته گذشته چندین بار بی‌هوش شده و به دلیل وخامت حال و افت شدید فشار خون دو بار به بیمارستان منتقل شده است».

در این بیانیه به نقل از فاطمه ملکی، با توجه به «سابقه» بیماری قلبی و اوضاع جسمانی نوری‌زاد، مسئولیت حفظ جان محمد نوری‌زاد را بر عهده قوه قضاییه و وزارت اطلاعات اعلام کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size