کروبی به خامنه‌ای: فاقد شرط تدبیر، شجاعت، مدیریت و قدرت کافى براى رهبرى هستید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مهدی کروبی یکی از رهبران برجسته جنبش سبز، روز شنبه 11 ژانویه 2020 با انتشار نامه‌ای خطاب به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران او را فردی «فاقد شرط تدبیر، شجاعت، مدیریت و قدرت کافى» براى رهبرى دانست.

کروبی در این نامه عنوان کرده است «مدتی است در حال تنظیم نامه ای مفصل و جامع به شما در ارتباط با وضعیت اسف بار کشور که نتیجه سوء مدیریت و دخالت ها بی جای جنابعالی در تمامی امور کشور است، هستم. اما امروز پس از سه روز انکار و فریب وقیحانه خبر شلیک موشک خودی و سرنگون شدن هواپیمای مسافربری و داغدار شدن خانواده هایی که عزیزان شان در آن پرواز بودند، آنهم پس از آنکه تشت رسوایی این موضوع توسط غربی ها از بام افتاده بود، تصمیم گرفتم در نامه ای کوتاه نکته مهمی را به شما یادآور شوم.»

در بخش دیگری از این نامه آمده است «جنابعالی به عنوان فرمانده کل قوا مسئولیت مستقیم این امر را بر عهده دارید، بفرمایید آیا در صبحگاه چهارشنبه در جریان این فاجعه بودید؟ یا همانطور که رسانه های نزدیک به شما مدعی اند شما روز جمعه در جریان این موضوع قرار گرفته اید؟ اگر در جریان بودید و با علم به موضوع به مسئولان نظامی و امنیتی و تبلیغاتی اجازه فریب مردم را دادید پس بدا به حال شما که بدون شک هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را بر اساس قانون اساسی ندارید.»

در پایان این رهبر اعتراضات 88 خاطر نشان کرد «البته این رسوایی تنها موردی نیست که مسئولیت مستقیم آن به شما بر می‌گردد. فقدان رسیدگی دقیق به ماجرای قتل های زنجیره ای، تقلب در انتخابات و سرکوب خونین معترضین 88، سرکوب معترضین 96 و نهایتاً مردم به ستوه آمده در ماجرای افزایش قیمت بنزین در آبان 98 و اگر آنطور که می‌گویند در جریان این فاجعه نبودید و پیگیر کشف حقیقت هم نشدید پس بفرمایید چه فرمانده کل قوایی هستید که آنان اینچنین شما و کشور را به بازی می‌گیرند؟ در این حالت هم مشخص است که فاقد شرط تدبیر، شجاعت، مدیریت و قدرت کافى براى رهبرى هستید.»

گفتنی است مهدی کروبی به همراه میرحسین موسوی از رهبران جنبش سبز از سال 2009 در حصر خانگی به سر می‌برند.

این نامه‌ کروبی در حالی منتشر می‌شود که فرمانده هوافضای سپاه پاسداران ایران روز شنبه 11 ژانویه 2020، اعتراف کرد که سپاه هواپیمای اوکراینی را اشتباهی سرنگون کرده است.

در حالی که تا کمتر از 24 ساعت پیش کلیه مسئولان سیاسی و نظامی و مسئولان هواپیمایی ایران، فرضیه برخورد موشک با هواپیمای مسافربری اوکراینی را قویا نفی کرده، کار را به حد تمسخر و تهدید خبرنگاران و متهم‌سازی آنها به خدمت به منافع آمریکا و شرکت در «جنگ روانی» علیه نظام ولایت فقیه رساندند، اما به ناگهان چرخش 180 درجه‌ای در موضع مقامات مسئول در بالاترین سطوح در خصوص این سانحه مشاهده شد و از صبح 11 ژانویه، رسانه‌های منطقه‌ای و جهانی اعترافات ستاد مشترک ارتش و به دنبال آن حسن روحانی رئیس‌جمهوری و لحظاتی قبل امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران را پوشش دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید