مسعود کیمیایی با انصراف از شرکت در جشنواره فیلم فجر: روزی نیست که خبرهای بد نشنویم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخی از هنرمندان ایرانی، به اعلام دلیل حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی که توسط موشک سپاه مورد اصابت قرار گرفت، واکنش نشان دادند، آنها اعلام کردند که از شرکت در جشنواره فیلم فجر امسال انصراف می‌دهند. مسعود کیمیایی، کارگردان شناخته شده ایرانی نیز با بیان اینکه «روزی نیست که خبرهای بد نشنویم» از شرکت در این جشنواره فیلم، انصراف داد.

بر اساس گزارش سینما دیلی، یکشنبه 12 ژانویه 2020، فیلم «خون شد» مسعود کیمیایی برای حضور در بخش مسابقه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر انتخاب شده است اما این کارگردان با انتشار ویدیویی در شبکه های مجازی اعلام کرد که از شرکت در جشنواره فجر «انصراف» می دهد.

و خود را هنرمندی توصیف کرد که هیچ وقت «اهل جشنواره» نبوده و «سمت و سویی مردمی» دارد. به گفته کیمیایی، در حال حاضر مردم «روزگار سختی» را می گذرانند و روزی نیست که «خبرهای بد» شنیده نشود.

این کارگردان، عدم نمایش فیلمش در جشنواره فجر را خواستار شد و دلیل آن را «تسلیتی که به این همه آدم دارم. مردمی که مسافر بودند»، عنوان کرد. این در حالی است که جواد نوروزبیگی، تهیه کننده فیلم، با این تصمیم کیمیایی مخالفت کرد. نوروزبیگی، یکی از چهره‌های برآمده از سپاه پاسداران در سینما محسوب می‌شود که کارش را با مسئولیت‌هایی چون مشاوره نظامی و اجرای جلوه‌های ویژه فیلم‌های جنگی، در فیلمسازی آغاز کرد.

پیش ازاین، داریوش مهرجویی که فیلم «لامینور» را در این جشنواره شرکت داده بود نیز انصراف خود از شرکت در جشنواره فجر را اعلام کرده بود.

هیات داوران و دبیر بخش عکس دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر، دبیران و داوران دو بخش طراحی گرافیک، سرامیک و تصویرگری جشنواره هنرهای تجسمی فجر، یکصد هنرمند مشهدی، مستند کامی به کارگردانی میترا ابراهیمی و تهیه کنندگی پیمان قاسم خانی و امیر احمد قزوینی بازیگر نمایش «پروانه الجزایری» در شبکه‌های مجازی، انصراف خود را از شرکت در جشنواره فیلم فجر امسال که عموما به عنوان یک جشنواره حکومتی شناخته می‌شود و همزمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه برگزار می‌شود، اعلام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید