سیل در استان‌های جنوبی ایران سه کشته بر جا گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی سازمان اورژانس ایران، از کشته شدن سه نفر، طی جاری شدن سیل در استان‌های جنوبی این کشور خبر داد.

مجتبی خالدی، یکشنبه 12 ژانویه 2020، به خبرگزاری ایسنا اظهار کرد که استان‌های «سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان» با سیل مواجه شده اند.

او تعداد مصدمان را «چهار نفر» اعلام کرد و از انتقال 24 زن باردار به مراکز درمانی توسط تیم‌های اورژانسی، خبر داد.

خالدی، تعداد جان باختگان این حادثه را «سه نفر» دانست و گفت: «یکی از این افراد در استان سیستان و بلوچستان غرق شده است. در استان هرمزگان نیز یک تن به علت غرق شدن در رودخانه و یک نفر به علت ریزش آوار در روستای حاجی آباد جان خود را از دست داده است».

گفتنی است، بر اساس گزارش رسانه‌ها و همچنین ویدیوها و تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، حجم زیاد بارندگی دو روز اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان موجب طغیان رودخانه‌های فصلی و جاری ‌شدن سیلاب در تعداد زیادی از شهرستان‌های منطقه شده و خسارات زیادی به زیرساخت‌ها و منازل مردم وارد کرده است.

این در حالی است که مسئولان استانی اظهار می‌کنند که بروز این پدیده را پیش بینی و از وقوع آن باخبر بودند. بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، عباسعلی ارجمندی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان نیز از اعلام آماده‌باش به 2800 دهیاری در ‌استان خبر داد.

ارجمندی به نقل از اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، اعلام کرد که فعالیت «سامانه بارشی قوی» از روز جمعه 20‌ دی‌ماه در این استان آغاز شده و به گفته او، بر اساس اخطاریه‌های هواشناسی بارندگی «سنگین و فوق‌سنگین» پیش بینی شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید