توئیت ترامپ در حمایت از تظاهرکنندگان: به ایران اجازه ارتکاب جنایت را نخواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

همزمان با ازسرگیری تظاهرات و اعتراض‌های مردمی در شهرهای مختلف ایران در پی اعتراف مقامات ایران به مسئولیتشان در سرنگونی هواپیمای اوکراینی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه شنبه 11ژانویه 2020 به وقت محلی در حمایت از تظاهرکنندگان ایرانی معترض علیه رژیم، توئیتی را به زبان فارسی بر شبکه «توئیتر» منتشر کرد.

توئیت ترامب بر شبکه توئیتر با این مضمون منتشر شده است: «به مردم شجاع و رنج کشیده ایران: من از ابتدای دوره ریاست جمهوریم با شما ایستاده‌ام و دولت من همچنان با شما خواهد ایستاد. ما اعتراضات شما را از نزدیک دنبال می کنیم. شجاعت شما الهام بخش است».

Advertisement

ترامپ گفت که دولت او از نزدیک تظاهرات مردمی علیه رژیم در ایران را زیر نظر دارد. سپس افزود که به ایران اجازه داده نخواهد شد تا کشتاری دیگر را علیه تظاهرکنندگان مسالمت‌جو مرتکب شود. او همچنین بر ایستادگی خود در کنار مردم ایران تاکید کرد.

ترامپ همچنین نوشت که« به مردم شجاع و رنج کشیده ایران: من از ابتدای دوره ریاست جمهوریم با شما ایستاده‌ام و دولت من همچنان با شما خواهد ایستاد».

او همچنین افزود: «ما اعتراضات شما را از نزدیک دنبال می کنیم. شجاعت شما الهام بخش است».

دونالد ترامپ همچنین ضمن هشدار به رژیم ایران گفت:« کشتاری دیگر در حق تظاهرکنندگان مسالمت‌جو نمی‌تواند روی دهد. و نه قطعی انترنت. جهان (شما را ) زیر نظر دارد».

ترامپ از ایران خواست تا به گروه های حقوق بشری اجازه نظارت بر اعتراضات گسترش یافته را بدهد». ترامپ همچنین شجاعت مردم ایران را الهام‌بخش دانست.

تظاهرات گسترده در شهرهای بزرگ ایران

شایان ذکر است ساعاتی پس از اعتراف رسمی سپاه پاسداران ایران و پذیرفتن مسئولیت هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری اوکراین، شامگاه شنبه چند شهر بزرگ ایران از جمله تهران، اصفهان و شیراز شاهد آغاز تظاهرات مردمی بودند.

در تهران پایتخت نیز تظاهرات دانشجویان از مقابل دانشگاه امیر کبیر آغاز شد.

از سویی خبرگزاری فارس تعداد دانشجویان معترض در مقابل دانشگاه امیرکبیر را نزدیک به 700 الی 1000 تن گزارش کرد همچنین این تجمع‌های اعتراضی به شهرهای‌ اصفهان و شیراز گسترش یافت.

با ازسرگیری تجمع‌های اعتراضی در تهران و چندین شهر بزرگ ایران تظاهرکنندگان معترض اقدام به سردادن شعارهایی علیه سران رژیم ایران و پاره کردن بنرهای تبلیغاتی رژیم و پوسترهای قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس کردند که هنوز چند روز از کشته شدن او در حمله نیروهای آمریکایی در بغداد و تبلیغات و تهدیدهای رژیم در این‌باره نگذشته است.

بنابه رسانه‌های ایرانی معترضان در تهران و دیگر نقاط ایران همچنین شعارهایی از جمله «مرگ بر اصل ولایت فقیه»،«مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر» و«سلیمانی قاتل است، رهبرش هم قاتل است» و«خامنه‌ای قاتل است، ولایتش باطل است» سر داده و خواستار استعفای سران رژیم شدند.

خبرگزاری فارس که به عنوان رسانه وابسته به سپاه پاسداران شناخته شده است نیز ضمن اذعان به پاره شدن پوسترهای سلیمانی به دست معترضان، تصاویری ویدیوئی از تجمع مردم در تظاهرات شامگاه شنبه و پاره کردن پوسترهای سلیمانی را منتشر کرده است.

همچنین انتشار برخی ویدیوها نیروهای بسیج را در حالی نشان می‌دهد که تجمع‌های دانشجویان در تهران را محاصره کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size