داور زن ایرانی که بی حجاب شد دیگر به کشورش برنمی گردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شهره بیات، داور زن شطرنج ایران، برای چندین بار در مسابقات قهرمانی زنان جهان بدون حجاب ظاهر شد، رعایت حجاب که برای زنان حاضر در عرصه ورزش ایران یک ضرورت است، این گمانه زنی را پیش آورد که او دیگر قصد بازگشت به ایران ندارد، پدر این داور نیز به رسانه ها اعلام کرد که دخترش دیگر «قصد بازگشت به ایران ندارد».

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعه 10 ژانویه 2020، شهره بیات، داور زن شطرنج ایران که موفق شد برای نخستین بار به عنوان یک داور زن ایرانی در رقابت‌های شطرنج بانوان جهان حاضر شود، برای چندین بار در مسابقات قهرمانی بانوان جهان بدون حجاب ظاهر شد. پدرش در توضیح اقدام دخترش به رسانه‌ها گفت که این داور زن دیگر «قصد بازگشت به ایران را ندارد».

انتشار عکس‌های بی‌حجاب شهره بیات، سرداور زن ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان، این گمانه زنی را پیش آورد که او دیگر به ایران که رعایت حجاب برای ورزشکاران زن یک شرط الزامی است، برنمی گردد.

پدر این داور که پیش از این، در گفتگو با خبرگزاری ایسنا بیان کرده بود که انتشار عکس‌های بی‌حجاب دخترش شیطنت عکاسان بوده و او قصدی از این موضوع نداشته و از این عکس‌ها تعجب کرده است، حالا اعلام کرد که دخترش قصد بازگشت به ایران ندارد.

او در ادامه گفت: «در این مدت مسائلی بین ما مطرح شد که او نگران ادامه فعالیتش شده بود لذا تصمیم گرفت که به کشور بازنگردد و با کمک فدارسیون جهانی، کار ماندنش در یک کشور دیگر را دنبال کند».

پدر این داور زن ایرانی، از انجام «تلاش‌های زیاد» توسط او، همسرش و حتی «رئیس فدراسیون ایران» خبر داد تا این داور به ایران برگردد اما شهره بیات حاضر به برگشت نشده است.

او تاکید کرد که دخترش به این نتیجه رسیده که «برنگردد برایش بهتر است».

شهره بیات، نخستین داور زن ایرانی است که توانست در رقابت‌های شطرنج بانوان جهان داوری کند.

مهرداد پهلوان‌زاده، رئیس فدراسیون شطرنج ایران، در مورد انتشار این عکس‌ها اظهار کرد: «موضوع اول این است که بیات در حال حاضر سمتی در فدراسیون ایران ندارد».

او در ادامه گفت که ممکن است «عکس‌هایی که بدون حجاب از او گرفته شده با شیطنت بوده باشد».

طی روزهای اخیر، حضور میترا حجازی پور، عضو تیم ملی شطرنج زنان ایران نیز بدون حجاب، در مسابقات قهرمانی جهان، منجر به اخراج او از تیم ملی شد.

رئیس فدراسیون شطرنج در این باره به خبرگزاری تسنیم اعلام کرد که «زمانی که متوجه بدون حجاب بودن حجازی پور» شده اند، به سرعت «اعتراض» خود را به فدراسیون جهانی شطرنج اعلام کرده اند.

او تاکید کرد که حجازی‌پور دیگر در تیم ملی ایران جایی نخواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید