سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین همراه با 170 مسافر در نزدیکی تهران

دیلی میل: احتمال دارد هواپیمای اوکراین اشتباها با برخورد موشک‌های ایرانی سقوط کرده باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون ایران صبح چهارشنبه 8 ژانویه از کشته شدن مسافران هواپیمای مسافربری اوکراینی که در نزدیکی تهران سقوط کرده خبر داد ؛ آنهم در حالیکه احتمال بروز انفجار در این حادثه قویا مطرح می باشد.

روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» گزارش داد، هواپیمای اوکراینی دچار آتش سوزی شده و به احتمال زیاد اشتباها با موشک‌های ایرانی برخورد کرده و سرنگون شده است.

اما اطلاعات پروازی هواپیما حاکی از سرعت ارتفاع گیری هواپیمای اوکراینی و توقف ناگهانی آن است که نشان می‌دهد هواپیما در معرض انفجار قرار گرفته است.

رسانه‌های ایرانی گزارش دادند، دست‌کم 170 مسافر و خدمه در هواپیما حضور داشتند و وزارت امور خارجه اوکراین، کشته شدن همه آنها در پی سقوط هواپیمای مزبور در تهران را تائید کرد.

براساس اطلاعیه هلال احمر ایران، هواپیمای بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین، اندکی پس از برخاستن از تهران به سوی کیف، سقوط کرد.

به گزراش خبرگزاری «رویترز» این هواپیما پس از برخاستن از فرودگاه خمینی در ایران به دلیل نقص فنی سقوط کرده که به گفته یک مقام ایرانی، کلیه سرنشینان آن، کشته شدند.

ویدئوی پخش شده در شبکه‌های اجتماعی، لحظه سقوط هواپیما را نشان می‌دهد که در حال سوختن بوده و به محض برخورد با زمین دچار انفجار مهیبی می‌شود. در حالی که برخی از تصاویر انتشار یافته در شبکه‌های اجتماعی، تصاویری از اجساد قربانیان و وسایل آنها را نشان می‌دادند.

به نظر رئیس هلال احمر ایران وجود نجات یافتگان در این حادثه بسیار نامحتمل است.

از طرفی، خبرگزاری دولتی ایران «ایرنا»به نقل از سخنگوی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در تهران تاکید کرد، این هواپیما حامل 176 نفر سرنشین شامل 167 مسافر و 9 خدمه بود.

صحنه‌های اولیه پخش شده از رسانه‌های ایران نشان می‌دهد، این هواپیما در شهر شهریار، غرب تهران سقوط کرده است.

بیر حسین کولیوند، رئیس اورژانس ایران گفت: «آتش سوزی به حدی شدید است که ما قادر به اجرای عملیات نجات نیستیم... 22 دستگاه آمبولانس، چهار اتوبوس آمبولانس و یک هلیکوپتر در محل حادثه حضور دارند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید