تصاویر موشک ایران که در اربیل بر زمین افتاد و عمل نکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعدادی عکس از یک موشک ایرانی شلیک شده از سوی سپاه پاسداران ایران، در روز چهارشنبه 8 ژانویه به دو پایگاه آمریکایی در عراق پخش شد که در شمال غربی مرکز شهر اربیل بر زمین افتاد ولی منفجر نشد.

پنتاگون اعلام کرد ایران سحرگاه چهارشنبه «بیش از 12 موشک» را به سوی دو پایگاه نظامی نیروهای آمریکایی در عراق شلیک کرد و روند ارزیابی خسارت‌ها و روش‌های «پاسخ گوئی» به این حمله در حال بررسی است که به گفته تهران، به تلافی قتل قاسم سلیمانی در جریان حمله پهپادی آمریکا در بغداد در جمعه گذشته به مورد اجرا در آمد.

جاناتان هافمن، معاون امور عمومی وزیر دفاع آمریکا، در بیانیه‌ای گفت: «شامگاه سه‌شنبه 7 ژانویه، ایران بیش از 12 موشک بالستیک را در حوالی ساعت 5:30 (22:30 بوقت گرینویچ) به سوی مقر نیروهای آمریکا و نیروهای ائتلاف در عراق شلیک کرد.

سپاه پاسداران ایران نیز اعلام کرد که حمله موشکی را علیه پایگاه عین الاسد در استان الانبار در غرب عراق و پایگاه دیگری در اربیل انجام داده و هر دو پایگاه، مقر استقرار نیروهای آمریکایی هستند. تلویزیون دولتی ایران به نقل از سپاه پاسداران بعد از این حمله موشکی تاکید کرد هرگونه واکنش آمریکا در راستای پاسخ به حملات تهران علیه اهداف آمریکایی در خاک عراق، با یک پاسخ جدیدی روبه‌رو خواهد شد.

خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران نیز از مشارکت شبه‌نظامیان حشد الشعبی عراق در پرتاب موشک به سوی پایگاه نظامیان آمریکا در اربیل پرده برداشت.

در همین حال، منابع العربیه و الحدث تأکید کردند نیروهای آمریکایی، سکوی پرتاب را که موشک‌ها از آن به سوی پایگاه اربیل شلیک شد منهدم کردند.
پنتاگون، روز چهارشنبه 8 ژانویه گزارش داد حملات موشکی ایران علیه پایگاه‌های ایالات متحده آمریکا در عراق، خسارات مادی محدودی برجای گذاشته است. به گفته یک مقام آمریکایی اکثر موشک‌های ایرانی به اهداف از پیش تعیین شده، اصابت نکردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید