35 کشته در اثر ازدحام جمعیت در مراسم تشییع جنازه سلیمانی در کرمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس سازمان اورژانس ایران سه‌شنبه 7 ژانویه 2020 اعلام کرد که 35 تن از شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی بر اثر «ازدحام و تراکم انبوه جمعیت» در کرمان، جان خود را از دست دادند و تعدادی دیگر نیز مصدوم شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند، با اشاره به برگزاری مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی در کرمان، از جان باختن و مصدوم شدن تعدادی از شرکت کنندگان در این مراسم خبر داد. او در ادامه اعلام کرد که «وزیر بهداشت» نیز در محل تشییع حضور داشت.

Advertisement

کولیوند، از اطلاع رسانی درباره این حادثه پس از انجام بررسی، به محض مشخص شدن شرایط جسمانی مصدومان خبر داد.

خبرگزاری ایسنا نیز امروز در این باره اعلام کرد که مهدی صوفی، مدیر کمیته تشییع جنازه قاسم سلیمانی، ضمن اعلام لغو برپایی مراسم خاکسپاری در کرمان، ازدحام جمعیت را به عنوان دلیل ذکر کرد.

او اظهار کرد که زمان این مراسم متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان نیز با نوشتن توئیتی در صفحه رسمی خود، از کشته شدن تعدادی از تشییع کنندگان بر اثر ازدحام جمعیت در کرمان در مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی خبر داد. این خبرگزاری، تعداد کشته شدگان را 35 نفر و تعداد مصدومان را 48 نفر اعلام کرد.

سلیمانی که معمار استراتژی ایران در خاورمیانه قلمداد می‌شود؛ جمعه گذشته به همراه ابو مهدی المهندس معاون رهبر حشد الشعبی و چند افسر ایرانی و شماری از رهبران حشد الشعبی در جریان حمله پهبادی آمریکا در محوطه فرودگاه بغداد کشته شدند.

مقامات سیاسی و نظامی ایران در واکنش به این حمله تهدید به انتقامی «تکان دهنده » کردند در حالی که فراخوان‌ها برای کاهش تنش آفرینی در سراسر جهان از بیم بروز درگیری‌های مستمر در خاورمیانه، مرتبا در حال مطرح شدن هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید