ادعای کیهان درباره نقش رئیس اقلیم کردستان عراق در کشتن سلیمانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه کیهان با انتشار خبری مدعی شد که مسرور بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در عملیات کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران نقش داشت. این خبر به شدت از سوی اقلیم کردستان تکذیب شد.

روزنامه کیهان توئیتی از مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که در آن گفته به گفتگوی تلفنی با رئیس حکومت اقلیم کردستان اشاره و گفته بود که از مسرور بارزانی برای همکاری‌های مستمر دو طرفه در زمینه دفاعی تشکر کرده است را منتشر کرد ولی با تغییر در آن نوشت که پمپئو در توئیترش گفته از مسرور بارزانی از همکاری نزدیک واشنگتن و اربیل در زمینه کشتن قاسم سلیمانی تشکر کرده است.

در واکنش به این موضوع رئیس اقلیم کردستان بیانیه‌ای منتشر کرده و درباره این خبر توضیحاتی ارائه داد و گفت این خبر جعلی و کاملا نادرست است.

در این بیانیه آمده: «روزنامه ایرانی کیهان مدعی شده که در تماس تلفنی که شامگاه جمعه میان من و مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا صورت گرفت، بارزانی از پمپئو برای همکاری نزدیک در قضیه کشتن سلیمانی تشکر کرد».

بارزانی این خبر را «ساختگی و غیرواقعی» خواند و از انتشار چنین دروغ‌هایی در رسانه‌ها ابراز تاسف کرد.

در ادامه این بیانیه آمده: «نگرانی خود را از بحرانی‌تر شدن اوضاع منطقه ابراز کرده و ضرورت تنش‌زدایی و آرام کردن اوضاع تاکید کردم... درباره روابط اقلیم کردستان و ایالات متحده هم گفت‌وگو کردم ولی درباره خبر دروغینی که روزنامه کیهان منتشر کرده، سخنی به میان نیامد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید