پمپئو: امکان دارد آمریکا تعداد بیشتری از رهبران ایران را هدف قرار دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هشدار داد، در صورتی که ایران بخواهد در انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی به آمریکایی‌ها حمله کند امکان دارد ارتش آمریکا تعداد بیشتری از رهبران این کشور را هدف قرار دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس، مایک پمپئو طی گفت‌وگوی تلویزیونی خود هشدار داد که اگر ایران بخواهد در انتقام کشته شدن سلیمانی به آمریکایی‌ها یا منافع آن‌ها حمله کند، امکان دارد ارتش آمریکا تعداد بیشتری از رهبران جمهوری اسلامی را هدف قرار دهد.

وزیر امور خارجه آمریکا، یکشنبه 5 ژانویه نیز در یک مصاحبه تأکید کرد که امروز دنیا پس از کشته شدن سلیمانی، مکانی امن‌تر است.

پمپئو در اشاره به هدف قرار دادن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در بامداد جمعه گذشته و کشته شدن وی خاطر نشان کرد: «ما از همه گونه صلاحیت برای اقدامی که انجام دادیم، برخورداریم.»

وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت، واشنگتن با ضرباتی قانونی، تصمیم‌سازان حقیقی که هرگونه حمله به اهداف آمریکایی را مدیریت می‌کنند را هدف قرار خواهد داد و «ما احتمال‌های واقعی در رابطه با اقدام ایران در هدف قرار دادن سربازان آمریکایی را مد نظر داریم.»

قاسم سلیمانی، معمار عملیات پنهانی برون مرزی نظام ایران، بامداد روز جمعه در یک حمله پهپادی آمریکایی علیه کاروان حامل او، ابومهدی المهندس معاون رهبر حشد الشعبی و 4 افسر ایرانی و جمعی از رهبران حشد الشعبی در فرودگاه بغداد کشته شدند.

در پی این حمله هوائی، شبه‌نظامیان حشد الشعبی به رهبری هادی العامری خصوصاً کتائب حزب الله عراق و عصائب أهل الحق زیر مجموعه های حشد الشعبی، روز شنبه 4 ژانویه در مراسم تشییع جنازه سلیمانی و المهندس در بغداد، تهدید به انجام عملیات انتقام‌جویانه در پاسخ به این حمله آمریکا کردند.

این در حالی است که دونالد ترامپ روز یکشنبه 5 ژانویه، بار دیگر تهدید کرد، در صورت هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی یا شهروندان آمریکایی از سوی ایران، به این کشور حمله خواهد کرد.

او گفت: «آنها در گذشته به ما حمله کردند و ما پاسخ دادیم. اگر دوباره به ما حمله کنند که من چنین توصیه‌ای به آنها نمی‌کنم، با پاسخ پرقدرت‌تر و شدیدتر از آنچه قبلاً دیده بودند، روبه‌رو خواهند شد.»

ترامپ افزود: «ایالات متحده به تازگی 2 تریلیون دلار برای تجهیزات نظامی هزینه کرده است. ما بزرگترین و بهترین ارتش جهان هستیم. اگر ایران به هر یک از پایگاه‌ها یا شهروندان ما حمله کند، ما بدون هیچ تردیدی شماری از این تجهیزات مدرن را به کار خواهیم گرفت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size