ارائه طرح سه فوریتی در پارلمان ایران برای تقویت نیروهای نظامی علیه آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک نماینده مجلس شورای ایران، از ارائه طرح «سه فوریتی اقدام متقابل علیه آمریکا» با «توافق» سه فراکسیون سیاسی مجلس، خبر داد.

علی اصغر یوسف‌نژاد، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، دوشنبه 6 ژانویه 2020، با اشاره به کشته شدن قاسم سلیمانی توسط آمریکا، از تصویب قانونی در مجلس که «اقدام متقابل» در برابر این کشور باشد، خبر داد.

او اعلام کرد که در این طرح برای دولت « تکلیف» شده تا «اقدام مناسب و مقتضی» در برابر کسانی که اقدام به کشتن قاسم سلیمانی کردند، انجام دهد.

یوسف نژاد در ادامه افزود: «قوت و قدرت مجلس ایران و پشتیبانی مالی و حقوقی و قانونی از این اقدام پیش بینی شده تا دولت دستش برای حمایت از نیروهای نظامی و تقویت نیروهای نظامی باز باشد».

او از «توافق» هر سه فراکسیون سیاسی مجلس بر سر این طرح خبر داد و پیش بینی کرد که با «رای بالا» فردا توسط نمایندگان تصویب شود.

روز جمعه 3 ژانویه 2020، دو خودروی حامل قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و ابومهدی المهندس معاون حشد الشعبی عراق، در نزدیکی فرودگاه بغداد مورد اصابت حمله موشکی به وسیله یک پهپاد آمریکایی قرار گرفتند. در این حمله، سلیمانی و المهندس و 10 نفر از همراهان آنان کشته شدند. پنتاگون، ضمن تأیید این خبر، اعلام کرد که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور صادر کرده بود.

مقامات بلندپایه ایران، بارها تهدید کردند که دست به انجام اقدامات تلافی‌جویانه می‌زنند. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، وعده داده انتقام کشته شدن فرمانده نیروی سپاه پاسداران را خواهد گرفت.

او در واکنش به اقدام آمریکا گفت که «انتقامی سخت» خواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید