ویدیو... 80میلیون دلار برای سر ترامپ؛ مجری مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی پیشنهاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجری مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی 5 ژانویه 2020 در مشهد از مردم خواست تا هر ایرانی یک دلار برای جایزه سر ترامپ جمع کنند.

در ویدیوی که در شبکه‌های اجماعی نشر شد دیده می‌شود، مجری مراسم تشییع قاسم سلیمانی که هویتش مشخص نیست خطاب به مردم می‌گوید: «هر 80 میلیون ایرانی اگر یک دلار کنار بگذارند می‌شود 80 میلیون دلار و ما 80 میلیون دلار آتش به اختیار هدیه خواهیم داد به کسی که سر دستور دهنده قتل و ترور بزرگ‌مرد این انقلاب را برای ما رقم زد، هر کس سر مو زرد دیوانه را برای مل بیاورد 80 میلیون دلار از طرف ملت بزرگ ایران آتش به اختیار بهش هدیه خواهیم داد».

ایالات متحده آمریکا بامداد جمعه (3 ژانویه 2020) کاروان حامل سلیمانی و ابو مهدی المهندس معاون رئیس حشد الشعبی عراق را هدف قرار داد که منجر به کشته شدن آنها و شماری از فرماندهان سپاه و مسئولان حشد الشعبی شد.

دونالد ترامپ روز یکشنبه 5 ژانویه تهدید کرد، در صورت هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی یا شهروندان آمریکایی از سوی ایران، به این کشور حمله خواهد کرد.

او گفت: «آنها در گذشته به ما حمله کردند و ما پاسخ دادیم. اگر دوباره به ما حمله کنند که من چنین توصیه به آنها نمی‌کنم، با پاسخ پرقدرت‌تر و شدیدتر از آنچه قبلاً دیده بودند، روبرو خواهند شد.»

وی افزود: «ایالات متحده به تازگی 2 تریلیون دلار برای تجهیزات نظامی هزینه کرده است. ما بزرگترین و بهترین ارتش جهان هستیم. اگر ایران به هر یک از پایگاه‌ها یا شهروندان ما حمله کند، ما بدون هیچ تردیدی شماری از این تجهیزات مدرن را بکار خواهیم گرفت».

دونالد ترامپ، سلیمانی را «مسئول کشته‌ شدن یک آمریکایی» و تعدادی دیگر که زخمی شدند دانست و در ادامه نوشت: «اگر نخواهیم به تمام آدم‌هایی که در طول زندگی‌اش کشته بود اشاره کنیم، از جمله به تازگی صدها تظاهرکننده ایرانی».

گویا اشاره رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا به گزارش رویترز درباره 1500 کشته در اعتراضات آبان ماه در ایران است.

ترامپ در ادامه، از هدف سلیمانی برای «حمله به سفارت آمریکا» خبر داد.

او پیش از این، تاکید کرد که هدف او از کشتن سلیمانی «جلوگیری از جنگ» بود.

با افزایش تنش میان ایران و آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی،مقامات بلندپایه ایران از انجام اقدامات تلافی جویانه خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید