فرمانده کل ارتش ایران: سخنان آمریکا برای تحت‌الشعاع قرار دادن اقدام غیرانسانی‌اش است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرمانده کل ارتش ایران، در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ که «در صورت هر اقدام از سوی ایران، آمریکا 52 نقطه از ایران را هدف قرار می‌دهد»، مطرح کردن چنین سخنانی از سوی آمریکا را برای تحت الشعاع قرار دادن کشتن سلیمانی دانست و این اقدام ایالات متحده را «غیرانسانی» خواند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، یکشنبه 5 ژانویه 2020، عبدالرحیم موسوی، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه «در صورت هر اقدام از سوی ایران، آمریکا 52 نقطه از ایران را هدف قرار می دهد»، گفت: «در یک درگیری احتمالی در آینده که بعید می‌دانم جرات انجام این کار را داشته باشند؛ آنجا مشخص خواهد شد که این اعداد 5 و 2 به کجا تعلق خواهد داشت».

او در حاشیه یک مراسم بزرگداشت در دانشگاه هوایی شهید ستاری، در جمع خبرنگاران، تهدیدات ترامپ را برای «حفظ وجه» آمریکا دانست و کشتن سلیمانی توسط این کشور را «زشت و غیرقابل توجیه از نظر افکار بین‌المللی» توصیف کرد.

موسوی مطرح کردن چنین سخنانی از سوی آمریکا را برای «تحت الشعاع قرار دادن اقدام غیرانسانی» عنوان کرد.

با افزایش تنش میان ایران و آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ایالات متحده، مقامات بلندپایه ایران از انجام اقدامات تلافی جویانه خبر دادند.

از سوی دیگر، دونالد ترامپ، سلیمانی را «مسئول کشته‌ شدن یک آمریکایی» و تعدادی دیگر که زخمی شدند دانست و در ادامه نوشت: «اگر نخواهیم به تمام آدم‌هایی که در طول زندگی‌اش کشته بود اشاره کنیم، از جمله به تازگی صدها تظاهرکننده ایرانی».

گویا اشاره رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا به گزارش رویترز درباره 1500 کشته در اعتراضات آبان ماه در ایران است.

ترامپ در ادامه، از هدف سلیمانی برای «حمله به سفارت آمریکا» خبر داد.

او پیش از این، تاکید کرد که هدف او از کشتن سلیمانی «جلوگیری از جنگ» بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید