ترامپ به ایران: اگر حمله کنید به گونه‌ای پاسخ خواهیم داد که تا به حال ندیده‌اید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ روز یکشنبه 5 ژانویه، بار دیگر تهدید کرد، در صورت هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی یا شهروندان آمریکایی از سوی ایران، به این کشور حمله خواهد کرد.

او گفت: «آنها در گذشته به ما حمله کردند و ما پاسخ دادیم. اگر دوباره به ما حمله کنند که من چنین توصیه به آنها نمی‌کنم، با پاسخ پرقدرت‌تر و شدیدتر از آنچه قبلاً دیده بودند، روبرو خواهند شد.»

وی افزود: «ایالات متحده به تازگی 2 تریلیون دلار برای تجهیزات نظامی هزینه کرده است. ما بزرگترین و بهترین ارتش جهان هستیم. اگر ایران به هر یک از پایگاه‌ها یا شهروندان ما حمله کند، ما بدون هیچ تردیدی شماری از این تجهیزات مدرن را بکار خواهیم گرفت».

52 سایت ایرانی

ترامپ پیشتر در توئیتی نوشت: «52 سایت ایرانی (به نشانه 52 گروگان آمریکایی که سال‌ها پیش توسط ایران به گروگان گرفته شده بودند)، در تیررس هستند، برخی از آنها اهمیت بسیار بالا و مهمی برای ایران و فرهنگ ایرانی دارند و به آن اهداف و به خود ایران بسیار سریع و به طور سنگین ضربه زده خواهد شد. ایالات متحده بیش از این پذیرای هیچ تهدیدی نیست».

روند فزاینده تهدیدها

تهدیدات ترامپ پس از آن مطرح شد که گروه‌های حشد الشعبی وابسته به ایران، فشار خود به پایگاه‌های نظامی در بردارنده سربازان آمریکایی را افزایش دادند که این امر، نگرانی‌های زیادی را در مورد بحرانی‌تر شدن اوضاع در عراق، ایجاد کرده است.

در همین زمینه، کتائب حزب الله عراق روز شنبه 4 ژانویه از سرویس‌های امنیتی عراق خواستند از شامگاه یکشنبه به اندازه دست کم هزار متر از پایگاه‌های آمریکا فاصله بگیرند زیرا این پایگاه‌ها در تیررس قرار دارند.

فرمانده عملیات ویژه کتائب حزب الله عراق با بیان این موضع افزود: «مسئولان سرویس‌های امنیتی نباید اجازه دهند جنگجویان آنها سپر انسانی برای آمریکایی‌ها باشد.»

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز آمریکا را به «پاسخی برق آسا» پس از حمله موشکی تهدید کرد که منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، در سحر جمعه 3 ژانویه در بغداد شد. وی همچنین تأکید کرد آمریکا به دلیل سیاست‌های بی‌پروای خود، بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید