ایران... تعطیلی تهران و کرمان برای مراسم تشییع جنازه سلیمانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سخنگوی دولت ایران، به مناسبت برگزاری مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی و براساس تصمیم هیئت دولت، فردا دوشنبه را در استان تهران و سه‌شنبه را در استان کرمان تعطیل اعلام کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، یکشنبه 5 ژانویه 2020، علی ربیعی، از برگزاری مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی در تهران و کرمان خبر داد.

قاسم سلیمانی، بامداد جمعه در یک حمله هوایی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد کشته شد، مراسم تشییع جنازه او در عراق برگزار شد، سپس پیکر او به دلیل همجواری با کشور عراق، وارد شهر اهواز شد و در این شهر، امروز برای او مراسمی برگزار شد، قرار است مراسم مشابهی در شهرهای تهران، کرمان و مشهد نیز برگزار شود.

در پی برگزاری مراسم تشییع جنازه سلیمانی در عراق چندین انفجار در بغداد و ناحیه اطراف آن روی داد.

گلوله هایی انفجاری به منطقه سبز بغداد در نزدیکی سفارت آمریکا اصابت کرد و چندین گلوله دیگر به سوی پایگاه هوایی بلاد در شمال بغداد که محل استقرار نیروهای آمریکایی است شلیک شد، اما به گفته منابع امنیتی عراق کسی در این حملات آسیب ندید.

ربیعی در ادامه از دعوت هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران از «اقشار مختلف مردم» برای «مشارکت» در مراسم تشییع جنازه سلیمانی خبر داد و اعلام کرد که «فردا دوشنبه 16 دی ماه در استان تهران و روز سه‌شنبه 17 دی ماه در استان کرمان تعطیل است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید