در پی افزایش تنش میان ایران و آمریکا: تیم ملی فوتبال آمریکا سفرش به قطر را لغو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سایت فدراسیون فوتبال آمریکا از لغو سفر تیم ملی این کشور به قطر به دلیل افزایش تنش‌ها در منطقه، خبر داد.

در حالی که برنامه‌ریزی برای سفر تیم ملی فوتبال آمریکا به قطر انجام شده بود، فدراسیون فوتبال این کشور با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این سفر لغو شده است.

در این بیانیه آمده است: «با توجه به رویدادهای اخیر در منطقه، تیم ملی فوتبال آمریکا، اردوی تدارکاتی خود در کشور قطر که قرار بود میزبان اردوهای تمرینی تیم ملی آمریکا باشد را لغو کرد».

فدراسیون فوتبال آمریکا در ادامه این بیانیه از تلاش برای فراهم کردن مقدمات این اردو در آینده نزدیک خبر داد.

بر طبق اعلام قبلی، قرار بود روز یکشنبه 5 ژانویه 2020، اردوی 20 روزه تیم ملی فوتبال آمریکا در قطر برگزار شود اما با لغو این اردو، فدراسیون فوتبال آمریکا، جای دیگری را برای برگزاری این اردو تعیین خواهد کرد.

گفتنی است، تنش‌ها میان ایران و آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی افزایش یافت، سلیمانی فرمانده نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در یک حمله هوایی از سوی آمریکا، در فرودگاه بین‌‌المللی بغداد کشته شد. در این حمله، جمعا 10 نفر کشته شدند که پنج نفر از جمله سلیمانی، ایرانی و پنج نفر دیگر از جمله ابومهدی مهندس معاون نیروهای حشدالشعبی، عراقی بودند.

قاسم سلیمانی، یکی از فرماندهان ارشد نظامی جمهوری اسلامی ایران و چهره اصلی نظامی آن در منطقه بود که با کشته شدن او توسط آمریکا، به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران، ممکن است این اتفاق منجر به رویارویی نظامی بین ایران و آمریکا و بی‌ثبات‌تر شدن خاورمیانه شود.

مقامات جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای، رهبر ایران از «انتقام سخت» برای تلافی این اقدام آمریکا سخن گفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید