برخی شهرهای ایران برای مراسم تشییع جنازه سلیمانی تعطیل شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

استاندار خوزستان از تعطیلی ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها در نوبت صبح در شهرهای اهواز، کارون، باوی و حمیدیه برای فردا خبر داد.

به گفته او، این شهرها اولین شهرهای میزبان مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی در ایران خواهند بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، شنبه 4 ژانویه 2020، غلامرضا شریعتی، در نشست خبری، اعلام کرد که «مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی» در «اهواز» برگزار می‌شود.

او زمان برگزاری این مراسم را فردا یکشنبه ساعت 8 صبح دانست و گفت: «بر همین اساس ادارات شهرهای اهواز، کارون، باوی و حمیدیه برای فردا تعطیل است. مدارس و دانشگاه‌های این شهرستان‌ها هم در نوبت صبح تعطیل هستند».

شریعتی از آموزش و پرورش خواست تا برای «برگزاری امتحانات نهایی کشوری» که قرار بود در روز یکشنبه برگزار شوند، «تمهیدات لازم» را پیش بینی کند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، پیکر قاسم سلیمانی امروز در بغداد تشییع شد و قرار است هنگام ورود به ایران ابتدا وارد اهواز شود، بر اساس اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قرار است مراسمی مشابه در شهرهای کرمان؛ زادگاه این فرمانده سپاه، تهران و مشهد برگزار شود.

گفتنی است، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، بامداد جمعه 3 ژانویه 2020، در حمله‌ ای به فرودگاه بغداد، توسط آمریکا کشته شد. وزارت دفاع آمریکا در این باره طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقدام با دستور دونالد ترامپ، انجام شده است.

بر اساس این بیانیه، «سلیمانی در حال تکمیل طرحی برای حمله به دیپلمات‌ها و کارفرمایان آمریکایی در عراق و منطقه بود».

در پی کشته شدن سلیمانی، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، سه روز عزای عمومی در ایران اعلام کرد.

در بخشی از پیام او به‌ مناسبت کشته شدن فرمانده نیروی قدس سپاه آمده است: «ملت ایران یاد و نام شهید عالی مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او به ویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام می‌کنم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید