سلیمانی با شلیک چند موشک از پهباد مورد حمله قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز جمعه 3 ژانویه گزارش داد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، هدف چندین موشک شلیک شده از یک پهپاد قرار گرفت و این راکت‌ها دو خودرو حامل سلیمانی و دیگر مسئولان را هدف قرار دادند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، در بیان تفاصیل آورده است، عملیات حمله موشکی علیه سلیمانی در نزدیكی منطقه بارگیری فرودگاه بغداد اتفاق افتاد و هدف قرار گرفتن او لحظاتی پس از خروج وی از هواپیمای حامل او از لبنان انجام شد.

در ادامه گزارش آمده است، مقامات عراقی تأیید كردند كه جسد سلیمانی، تكه تکه شده است.

خبرنگار العربیه و الحدث در عراق گزارش داد هدف قرار گرفتن سلیمانی در ساعت یک بامداد به وقت بغداد انجام شد و گزارش‌هایی مبنی بر شلیک 4 راکت در این عملیات منتشر شده است.

به گفته خبرنگار ما دولت عراق تاکنون هیچ بیانیه‌ای در مورد عملیات ترور سلیمانی صادر نکرده و اقدامات امنیتی شدیدی در مجاورت سفارت آمریکا در بغداد پیاده شده و نیروهای امنیتی عراق در حال بستن پل منتهی به سفارت آمریکا هستند.

پس از حمله موشکی آمریکا در بامداد روز جمعه 3 ژانویه که منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابو مهدی المهندس، معاون فرمانده شبه نظامیان حشد الشعبی شد، ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در توییت خود فقط پرچم کشورش را به عنوان نماد پیروزی، نشر داد.

توئیت ترامپ پس از یک ترور سازمان یافته با استفاده از پهباد و هدف قرار دادن شماری از فرماندهان و عناصر الحشد الشعبی نشر شد که در حال خارج شدن از فرودگاه بین‌المللی بغداد از درب جنوبی به همراه یک هیئت غیر عراقی بودند که بنابر گزارش‌ها، برخی از فرماندهان سپاه نیز حضور داشتند.

این حمله موشکی به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس، ابو مهدی المهندس، نفر دوم الحشد الشعبی، محمد الجابری مسئول مدیریت روابط در الحشد الشعبی و حیدر علی مسئول لجستیکی انجامید.

در این عملیات همچنین شماری از اجساد سوخته به جای مانده که هنوز شناسایی نشده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید