هشدار گراهام به ایران: اگر بیشتر می‌خواهید بیشتر می‌گیرید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیندسی گراهام سناتور جمهوری‌خواه آمریکا روز جمعه 3 ژانویه در اظهارنظر درباره کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس درپی حمله موشکی آمریکایی‌ها در بغداد گفت، کشته شدن قاسم سلیمانی «ضربه‌ای به رژیم ایران بود که دستش به خون آمریکایی‌ها آغشته است.»

گراهام در توییتی در حساب کاربری خود گفت، هزینه زخمی شدن و کشتن آمریکایی‌ها بسیار گزاف است.

وی افزود: «سلیمانی یکی از بی‌رحم ترین و خشن‌ترین عناصر رژیم ایران بود».

گراهام قدردانی خود را از اقدام جسورانه ترامپ علیه تجاوز ایران اعلام داشت. او در پیام‌اش به دولت ایران گفت: «اگر بیشتر بخواهید، بیشتر می‌گیرید اگر ایران همچنان به حمله به آمریکا و متحدانش ادامه دهد، بهای سنگینی خواهد پرداخت.»

گراهام ایران را تهدید کرد که در صورت ادامه حمله به آمریکا و متحدانش، پالایشگاه‌های نفتی این کشور منهدم خواهد شد.

پس از حمله موشکی آمریکا در بامداد روز جمعه 3 ژانویه که منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابو مهدی المهندس، معاون فرمانده شبه نظامیان حشد الشعبی شد، ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در توییت خود فقط پرچم کشورش را به عنوان نماد پیروزی، نشر داد.

توئیت ترامپ پس از یک حمله سازمان یافته با استفاده از هواپیما و هدف قرار دادن شماری از فرماندهان وعناصر الحشد الشعبی نشر شد که در حال خارج شدن از فرودگاه بین‌المللی بغداد از درب جنوبی به همراه یک هیئت غیرعراقی بودند که بنابر گزارش‌ها، برخی از فرماندهان سپاه نیز حضور داشتند.

این حمله موشکی به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس ، ابو مهدی المهندس، نفر دوم الحشد الشعبی، محمد الجابری مسئول مدیریت روابط در الحشد الشعبی و حیدر علی مسئول لجستیکی انجامید.

در این عملیات همچنین شماری از اجساد سوخته به جای مانده که هنوز شناسایی نشده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید