نغمه ناساز نانسی پلوسی: قتل سلیمانی عامل بروز تنشی خطرآفرین در منظقه می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نانسی پلوسی، رئیس پارلمان آمریکا، ضمن ابراز نگرانی از پیامدهای کشتن سلیمانی این اقدام را عامل ایجاد خطر تنش در منطقه دانست.

پلوسی تأکید کرد که حمله هوایی امروز بر خطر تنش پرمخاطره در منطقه خواهد افزود که به اقدامات خشونت‌آمیز می‌انجاد و آمریکا و جهان نباید اجازه دهند که تنش‌ها به سطحی بازگشت ناپذیر برسد.

از سوی دیگر، جمهوری‌خواهان در کنگره از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اجرای این حمله پهبادی و کشته شدن سلیمانی تقدیر کردند.

پس از حمله موشکی آمریکا در بامداد روز جمعه 3 ژانویه که منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابو مهدی المهندس، معاون فرمانده شبه نظامیان حشد الشعبی شد، ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در توییت خود فقط پرچم کشورش را به عنوان نماد پیروزی نشر داد.

توئیت ترامپ پس از یک حمله سازمان یافته با استفاده از هواپیما و هدف قرار دادن شماری از فرماندهان وعناصر الحشد الشعبی نشر شد که در حال خارج شدن از فرودگاه بین‌المللی بغداد از درب جنوبی به همراه یک هیئت غیرعراقی بودند که بنابر گزارش‌ها، برخی از فرماندهان سپاه نیز حضور داشتند.

این حمله موشکی به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس، ابو مهدی المهندس، نفر دوم الحشد الشعبی، محمد الجابری مسئول مدیریت روابط در الحشد الشعبی و حیدر علی مسئول لجستیکی انجامید.

در این عملیات همچنین شماری از اجساد سوخته به جای مانده که هنوز شناسایی نشده اند.

رخدادهای فرودگاه بین‌المللی بغداد دو روز پس از حمله شبه نظامیان حشد الشعبی به سفارت آمریکا در بغداد ، در پی حملات هوایی آمریکا به پایگاه های شبه نظامیان کتائب حزب الله عراق روی داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید