فرانسه در واکنش به کشته شدن سلیمانی:پاریس برای ایجاد ثبات در خاورمیانه تلاش خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

امیلی دی‌مونچالین معاون وزیر خارجه فرانسه در امور اروپا، طی واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی توسط آمریکا، اعلام کرد که «این همان اتفاقی بوده که از آن هراس داشتند» و باعث «افزایش تنش میان ایران و آمریکا» خواهد شد.

«امیلی دی‌مونچالین»، اعلام کرد که پاریس در پشت صحنه، برای ایجاد ثبات در خاورمیانه پس از حمله هوایی آمریکا و کشته شدن قاسم سلیمانی تلاش خواهد کرد.

او تاکید کرد، تنش میان ایران و آمریکا در حال افزایش است و کشورش برای بازگشت ثبات به خاورمیانه تلاش خواهد کرد.

گفتنی است، بامداد امروز جمعه 3 ژانویه 2020، بالگردهای آمریکایی، خودروی حامل قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد را مورد حمله قرار داد که طی آن، سلیمانی و داماد او به همراه چندین نفر از اعضای حشدالشعبی، کشته شدند.

پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که «این اقدام با دستور رئیس جمهوری، دونالد ترامپ» انجام شده و ارتش ایالات متحده در اقدامی قاطع و دفاعی برای حفاظت از پرسنل آمریکایی، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران که در فهرست «تروریستی» قرار داشت، را کشت.

آمریکا در ماه آوریل 2019، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یک «سازمان تروریستی» اعلام کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پس از این اقدام در بیانیه ای گفت که «ایران نه فقط دولتی حامی تروریسم است بلکه سپاه پاسداران فعالانه در تامین بودجه آن نقش دارد و از تروریسم به‌ عنوان ابزاری دولتی استفاده می‌کند».

او سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را «ابزار اصلی دولت ایران برای هدایت و به‌ کارگیری فعالیت‌های تروریستی خود در دنیا» توصیف کرد.

گفتنی است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اخبار مربوط به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تایید کرد.

سپاه پاسداران در اطلاعیه خود، این اتفاق را در نتیجه «حمله بالگردهای آمریکایی» اعلام کرد.

کشته شدن سلیمانی واکنش مقامات جمهوری اسلامی از جمله رهبر این نظام را در پی داشت. علی خامنه ای با اعلام سه روز عزای عمومی برای اولین بار ریاست جلسه شورای عالی امنیت ملی را بر عهده گرفت.

او در پیامی گفت که «انتقامی سختی» در کار خواهد بود.

رهبر جمهوری اسلامی، قاسم سلیمانی را مورد ستایش قرار داد و تاکید کرد که «با رفتن او، کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد».

خامنه‌ای در سخنانی تهدیدآمیز اعلام کرد که «انتقامی سخت» در انتظار کسانی است که در حمله دیشب او (قاسم سلیمانی) را کشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید